Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Rok změny

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Odpočítáváme... Rok změny začíná!

Chcete, aby rok 2021 byl Rokem změny? Říjnové volby se blíží. Přidejte se k odpočtu i Vy.

CO UDĚLÁME MY? ANEB TŘI VÝZVY PRO MILION CHVILEK.

Vystoupíme z naší bubliny:
Soustředíme se na to, abychom k aktivnímu zapojení inspirovali i nové lidi. Ukážeme, že demokracie je přínosná pro život každého občana, ne jen pro úzké, privilegované části společnosti.

Dál budeme spojovat lidi, kterým záleží na demokracii, lidské důstojnosti, spravedlnosti a svobodě:
V posledních měsících se nám daří navazovat úzkou spolupráci s aktivními lidmi z regionů. Stejně tak je důležité vzájemné propojení různých větších i menších občanských iniciativ. Navzdory různorodosti názorů stále platí, že v jednotě je síla.

Dostaneme k volbám nové lidi:
Navážeme na to, co se povedlo už v krajských volbách. Rok změny pro Milion chvilek znamená jedenáct měsíců mobilizačních akcí, projektů a dobrovolnických kampaní vyzývajících k volební účasti a k obraně demokratických principů. Budeme inspirovat k drobné každodenní práci všechny lidi, kteří se s námi shodují na demokratických hodnotách. Ve volbách do Poslanecké sněmovny musí zvítězit demokratické strany a my jim pomůžeme aktivitou zespodu.

CO PRO TO MŮŽETE UDĚLAT VY? 3 výzvy pro Vás

Ukažte ve volbách, že chcete zásadní změnu:
Tři roky protestujeme, nyní ale budeme mít obrovskou šanci politickou situaci opravdu změnit. Zvolme si takové strany, které stojí pevně na demokratických základech.

Inspirujte aspoň jednoho člověka ve svém okolí. Demokracie má smysl:
Nemá cenu znovu přesvědčovat přesvědčené. Vystupme proto ze své pohodlné ulity. Když každý signatář Milionu chvilek v průběhu roku inspiruje aspoň jednoho nevoliče nebo voliče populistických a nedemokratických stran, znamená to přeskupení půl milionu hlasů!

Buďte vidět a slyšet:
Podařilo se nám společně vytvořit silnou občanskou síť. Buďme vidět a slyšet vždy, když se pošlapávají základní hodnoty, kterým věříme, když se překračují demokratická pravidla a když jsou v ohrožení důležité instituce. Veřejnoprávní média jsou pod obrovským tlakem a na ta soukromá často působí politické vlivy. Proto je klíčové šířit pouze ověřené informace z důvěryhodných zdrojů. Žijeme v informační době, každý z nás může být médiem. Využijme tedy svůj vliv.

Doba je náročná pro nás všechny. Přesto a právě proto je důležité dnes nerezignovat na veřejný život a zasadit se o změnu. Přidejte se k nám jako dobrovolníci nebo organizátoři místních skupin. Zapojit se můžete také jednorázovým či pravidelným darem zde.

Záleží nám na zapojení každého jednoho z vás. Milion chvilek jste vy všichni. Buďte u toho taky. Staňte se součástí Roku změny.

Za tým Milionu chvilek pro demokracii,
Benjamin Roll

P.S. Přidejte se k odpočtu s volebním kalendářem. Vyvěste ho do oken a přihlašte se tak ke změně směřování naší země. Zde je ke stažení tmavá a světlá verze.

Záznam z on-line demonstrace dne 16. listopadu 2020 ke shlédnutí ZDE.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku