Tyto webové stránky používají cookies dle
Zásad ochrany osobních údajů a nakládání s cookies

OK
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

O nás

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Milion chvilek pro demokracii: Lidé

Záleží nám na demokracii a to nás spojuje. Milion chvilek pro demokracii tvoří statisíce lidí po celé České republice. Jsou to signatáři našich petic, dobrovolníci, kteří pomáhají s akcemi i každodenním provozem, garanti místních skupin Milionové sítě, zaměstnanci, externisté a samotní členové spolku. Ti všichni pomáhají naplňovat účel Milionu chvilek, kterým je už od založení spolku v roce 2017 „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice.“ O co nám jde, najdete také tady.

Tým Milionu chvilek

Benjamin Roll
Benjamin Roll
Předseda a spoluzakladatel Milionu chvilek
Studuji evangelickou teologii na ETF UK, kde působím i v akademickém senátu. Podílím se na organizaci akcí pro děti a mládež. Zajímám se o veřejné dění, politiku, historii atd.
Došlo mi, že i já nesu část zodpovědnosti za svět kolem sebe. Stejně jako všichni ostatní. Záleží mi na demokracii v naší zemi, a tak jsem si pro ni chtěl udělat alespoň malou chvilku a ozvat se, když to bylo třeba… Zdá se, že je to třeba čím dál víc.
Marie Jahodová
Marie Jahodová
Výkonná ředitelka
Vystudovala jsem psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Od čtrnácti let jsem spoluorganizovala charitativní módní přehlídky na pomoc potřebným a zapojovala se do nejrůznějších dobrovolnických projektů. Ráda dělám věci, ve kterých vidím smysl.
Nikdy mi nebylo jedno, co se v naší zemi děje. Čím dál víc vnímám potřebu aktivní očanské společnosti, která dokáže jasně pojmenovat, že lži a podvody nemají být standard ani v politice, ani v každodenním životě nás všech.
Jiří-Jakub Zévl
Jiří-Jakub Zévl
Místopředseda spolku a garant obsahu
Jsem sociální geograf se zaměřením na problematiku měst. Chodím po světě a poznávám: místa, lidi, jeho krásy i problémy. Svoboda je pro mě možnost tyto problémy řešit.
Změna nepřijde sama. Je na nás, v jaké zemi budeme po letech žít. Mně náhoda dala možnost vystoupit z řady a začít měnit svoje okolí. Tak jsem s tím začal a nemám v povaze odcházet od nedokončené práce, nedejbože se vzdávat.
Monika Šatavová
Monika Šatavová
Finanční ředitelka
Jsem žena mnoha talentů a řemesel. Někdo mne zná jako uklízečku, někdo jako kuchařku, jiný jako lektorku nebo editorku, fotografku, básnířku, účetní, konzultantku, provozní, duchovní průvodkyni, projektovou manažerku... A někdo jako finanční ředitelku.
Můj občanský aktivismus z doby před listopadovým převratem se plynule transformoval do pracovních i dobrovolných angažmá v různých spolcích, nadacích, ministerstvu i Parlamentu ČR. Přesvědčení o důležitosti osobního nasazení pro společenské věci mne dostalo do gravitačního okruhu Milionu chvilek a já se ráda nechala vtáhnout.
Hana Strašáková
Hana Strašáková
Garantka komunikace a mluvčí Milionu chvilek
Mám ráda výzvy a Brno, což jde ruku v ruce. Tohle město, kde se ani holka z vesnice neztratí, mě doprovází už od střední školy. A po pár pokusech o vysokoškolská studia jsem zde zůstala nejen kvůli práci v rádiu, ale i kvůli možnosti aktivního občanského života.
Milion chvilek mi už od začátku připomíná, že záleží na každém z nás. Pokud budu mlčet k nepravostem nejen v politice, pokud budu kauzy přecházet mlčením nebo brbláním pod vousy, můžeme se jít všichni klouzat. Díky Milionu chvilek vím, že i můj hlas se počítá. A já vím, že díky tomu dělám pro změnu k lepšímu maximum.
Anna Volenter
Anna Volenter
Garantka fundraisingu a péče o dárce
Vždy pro mě bylo důležité pracovat na smysluplných projektech. A co jiného dává větší smysl, než se starat o ty, kteří fungování Milionu Chvilek umožňují?
Protože chci žít ve státě, kde jsou pro všechny nejen stejná pravidla, ale i stejné příležitosti.
Veronika Jiravová
Veronika Jiravová
Garantka Milionové sítě
Jsem společenský člověk, který rád komunikuje s lidmi, propojuje je a dělá něco smysluplného. Jsem nadšenec, organizátor, ráda se učím a objevuji nové věci a postupy. Do jisté míry mě baví i změny, beru je jako výzvy a možnost se posunout v životě nebo v projektu.
Není mi lhostejné, v jaké žiji zemi a co se kolem nás děje. Jsem demokraticky smýšlející člověk a jednání našich čelních představitelů je pro mě nepřijatelné. V Milionu chvilek mohu motivovat a inspirovat další lidi k občanské aktivitě, každá chvilka se počítá. Má to smysl.
Adéla Vlčková
Adéla Vlčková
Koordinátorka dobrovolníků
Ráda pátrám, dozvídám se a povídám. Proto jsem zvolila studium sociologie a veřejné politiky, které prohloubilo můj zájem o stav společnosti a politiky, která mi byla dříve známá jen přes bizarní sestřihy záznamů permanentních estrád z Poslanecké sněmovny (které do teď s úžasem sleduji).
Tíží mě pocit, že naši zemi řídí politici, kteří uplatňují populistická gesta, drancují státní rozpočet a zanechávají za sebou myriády nedomyšlených kroků. Milion chvilek je pro mě nadějí, jak nepravosti a nestydatosti v politice zvrátit, a to díky aktivizaci a vzdělávání společnosti.

Další členové týmu

Aleš Bárta
Aleš Bárta
Milionová síť
Jsem amatérský fotograf a občanský aktivista ze severu Čech. Působím v několika spolcích a aktivně se podílím na kulturním životě v Ústí nad Labem, kde žiji. Umění, kultura a aktivní přístup k životu jsou, tedy krom cestování, tím, co mě posouvá vpřed. Vždy rád poznávám nové lidi a kultury.
Aktivismus považuji za přidanou hodnotu, a ne za hendikep. Proto, když přišla ta možnost, neváhal jsem a stal se součástí týmu sítě. Je třeba obnovit morální hodnoty naší společnosti a ukázat že slušnost a pravda je živoucí a aktuální.
Aneta Králová
Aneta Králová
Obsah
Jsem z moravského maloměsta a pravidelně hledám nové hranice a hlídám ty staré osvědčené. Nějakou dobu jsem bloudila na studiích žurnalistiky a médií, ve kterých jsem uviděla životní směr. Miluju lidi, běh, koncerty, kino, vodu, laskavá slova a snad všechno ovoce, včetně toho zakázaného.
Nechci se každé ráno budit v zemi, kterou ničí sebestředná parta vládnoucích politiků bez vize do budoucna. Nechci jen přihlížet úpadku a bezpráví. Chci si zvolit bezpečný život. Právě proto jsem neviděla nic smysluplnějšího, než se přidat k Milionu chvilek a současným děním pohnout.
Dominik Müller
Dominik Müller
Koordinátor kampaně
Jsem puntičkář a rád věci dotahuji do konce. Zajímám se o ekologii, zejména o udržitelnou módu a plýtvání jídlem. Mám rád chození po horách, knihy a dobrou kávu.
Záleží mi na hodnotách, jako je férovost, spravedlnost nebo upřímnost a mám pocit, že ty se z české politické scény v posledních letech vytrácejí. V Milionu chvilek mám možnost se na reinkarnaci výše zmíněných hodnot v naší politice podílet.
Emma Folprechtová
Emma Folprechtová
Grafička
Studuji grafický design již šestým rokem. Miluju minimalismus a čistý design. Když mám čas, věnuji se volné tvorbě a těm, které mám ráda. Nejradši si s počítačem a skicákem sedám do kaváren a tam tvořím.
Baví mě, že svou činností můžu přispět k lepšímu směřování naší země. Mým cílem je předat efektivně, vkusně a srozumitelně důležité informace.
Lukáš Hilpert
Lukáš Hilpert
Milionová síť
Směřování mého života ovlivnilo hlavně působení ve skautu. Tam jsem se naučil, že je důležité být součástí občanského života. Celý svůj život žiji na západě Čech u německých hranic. Zde se snažím být aktivním občanem, aby se toto místo stalo lepším pro život. Mám rád komunikaci s lidmi, sdílení a hledání životní cesty.
Dlouho jsem hledal způsob, jak této zemi mohu co nejvíce pomoci. Naprosto mne sžíral pocit, že bych svým dětem odevzdal nesvobodnou a zničenou zemi bez boje. Proto jsem přišel k Milionu chvilek, protože tato organizace spojuje lidi s podobnými ideály.
Matyáš Grimmich
Matyáš Grimmich
Fundraising
Vycházím z prostředí umění a školství. Vystupuji jako performer a učitel, lektor a facilitátor. Zapojuji se do projektů, které sní o otevřenější a solidárnější budoucnosti. Rád chodím na putování přírodou a začínám mít rád kafe.
Cítím stále urgentněji výzvu, že je potřeba pečovat o prostor kolem sebe a hlásit se k odpovědnosti. A práce v Milionu Chvilek mi přináší klid svědomí.
Michal Dostál
Michal Dostál
Zázemí
Tělem, myslí i studijní odborností jsem sportovec. Jsem ale také člověk s velkým zaujetím pro osobní a společenský růst. Jsem věčný student a srdcem týmový hráč.
Přál jsem si pracovat někde, kde alespoň malým dílem přispívám k dosažení nějakého velkého cíle. Moje osobní nastavení je totiž usilovat o zlepšení. Zlepšit sám sebe, pomoci druhým v jejich zlepšení nebo zlepšení celých týmů. Nově teď usiluji o zlepšení poměrů v celé společnosti a přemýšlím nad tím, že jedině velké cíle mohou přinést velká zlepšení.
Tereza Adrian
Tereza Adrian
Fundraising
Vždy mě zajímaly podstaty všech věcí. V rámci mé původní grafické profese jsem nejprve kultivovala svůj vnitřní svět, abych se postupně dostala i ke kultivaci toho vnějšího. Baví mě komunikovat s lidmi a poznávat tak různé vnitřní světy. Oceňuju hloubku v lidech, zážitcích i myšlenkách. Proto také ráda věnuju pozornost i zajímavým přednáškám, výstavám, představením či filmům. Relaxuju focením, kresbou a chůzí nepoznanou krajinou.
Ráda věnuju svůj čas a energii činnostem, které mají dopad. Mám za to, že naše společnost ještě nedospěla ke skutečné svobodě, která zahrnuje v první řadě osobní zodpovědnost. Věřím, že úroveň společnosti vychází z kultivace jednotlivců a prostředky, jakými toho docílit, jsou inspirace a vzdělávání, nejen v oblasti politického dění a faktů, ale především v oblasti emoční a lidské.
Veronika Hvízdalová
Veronika Hvízdalová
Komunikace
Jsem holka z Moravy, která miluje nové výzvy. Dlouhodobě spolupracuji s filmovými festivaly, kde se starám o hosty festivalu. Jako pořádný milovník kávy, jsem spolumajitelka espresso baru v Brně. Moje velká láska je sport, čtení a cestování.
Chci žít v zemi, kde se nemusím stydět za svoji vládu a prezidenta. Pokud moje aktivita v Milionu Chvilek inspiruje alespoň jednoho člověka jít k volbám a volit demokratickou stranu, tak to stojí za to! Pravda a láska opět zvítězí!!
Adam Ludvík
Adam Ludvík
Manažer sociálních sítí
Hodnoty jako společenská odpovědnost a aktivní občanství mi byly vštěpovány už odmala. Naplno jsem je přijal za své díky dobrovolnictví ve studentské organizaci a četným projektům ve světě. V mezičase jsem přišel na to, že mě baví marketing a chci to spojit v profesním životě.
Dřív jsem si myslel, že demonstrace v zemi s demokratickými volbami nemají místo. Papaláši a oligarchové mě ale přesvědčili, že odpovědnost každého za dění v zemi volbami nekončí. A Milion chvilek mě přesvědčil, že změna je možná, když se spojí lidé, kterým na demokracii záleží.
Amálka Kovářová
Amálka Kovářová
Členka spolku
Jsem režisérka původem z Dolních Břežan. Zajímají mě lidi a svět kolem mě.
Protože to má smysl.
Elva Frouz
Člen spolku, osobní doprovázení a podpora, péče o kontinuitu a hodnotové směřování
Vystudoval jsem politologii, bohemistiku a teologii. Tyhle disciplíny vyjadřují hlavní těžiště mého zájmu: veřejné dění, hledání adekvátního a sdělného jazyka k dorozumění „napříč", touhu proniknout k podstatě.
S aktivismem jsem začal někdy v roce 1987 – šíření samizdatu, roznášení letáků, první demonstrace. Už tehdy pradávno mi šlo o spojení šířky a hloubky pohledu s konkrétními praktickými činy, o propojování různých okruhů a přístupů, o synergii mezi respektem k individualitě a vytvářením pospolitosti. Už mě to nikdy nepustilo. Milion chvilek je pro mě přirozeným pokračováním téhle dlouhé cesty.
Ema Pospíšilová
Ema Pospíšilová
Fundraising
Vždycky mě bavilo přemýšlet o tom, jak a proč naše společnost funguje. I proto jsem začala studovat politologii. Jsem členka Českobratrské církve evangelické a ve volných chvílích v ní dobrovolničím. Nepohrdnu dobrou knihou a kávou.
Protože se chci aktivně přičinit o to, abychom žili ve férové a svobodné společnosti, pro kterou pravda, solidarita a spravedlnost nejsou sprostý slova ale hodnoty, za který se vyplatí bojovat.
Hana Urbanová
Hana Urbanová
HR konzultantka
Asi jsem docela odvážná. A nerada se vzdávám. Baví mě toulat se po krajině, plavat a poslouchat lidské příběhy. Práce na zahraničních misích Člověka v tísni mě naučila velké flexibilitě a tomu, že svět nekončí na hranicích České republiky. Angažmá v sociálních službách v ČR mě zase učí trpělivosti a empatii.
Záleží mi na demokracii, záleží mi na tom, aby země, ve které žiju a ve které žije můj syn, byla svobodná, otevřená a inspirující, aby v ní všichni lidé mohli svobodně projevovat svůj názor, aby mezi lidmi panovala důvěra a solidarita. Aby pravidla platila pro všechny a ne abychom žili podle Orwellova „všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější“. Tak proto. :)
Jakub Šimandl
Jakub Šimandl
Grafik
Jsem grafikem a podnikající osobou na volné noze. Vystudoval jsem vyšší odbornou školu s grafickým zaměřením. Rád investuji svůj čas a schopnosti do věcí, které mi dávají smysl.
Zajímá mne politické dění a není mi jedno, jaký je aktuální stav české politiky. Myslím si, že je dobré svobodně vyjadřovat svůj souhlas či nesouhlas. Nejhorší by pro mne bylo jen tak nečinně přihlížet.
Jiří Krupa
Jiří Krupa
Konzultant mobilizace, engagementu a fundraisingu
Neziskovky jsou pro mě nástroj, kterým se dají docela snadno přeměnit hodnoty a přesvědčení mnoha lidí v konkrétní činy. Největší radost mám, když neziskovky a jejich příznivci dosahují reálných a trvalých změn. Mojí rolí je radit, jak celý tenhle stroj nastavit tak, aby v celém hnutí byl dostatek odhodlání, energie a darů.
Protože pokud něco chci, tak pro to musím i něco udělat. Protože se i díky mojí práci můžou naplnit sny a cíle půlky republiky. Protože má cenu myslet i na budoucnost lidí, kteří přijdou po nás.
Kateřina Šírová
Kateřina Šírová
Komunikace
Jsem Pražák křtený Vltavou, katolík s ekumenickým smýšlením. skaut, geocacher. Vystudovala jsem nejprve pastorační a sociální práci, poté už při zaměstnání speciální pedagogiku. Pracuji jako speciální pedagog - třídní učitel v ZŠ speciální v autistické třídě.
Chci žít ve svobodné a demokratické zemi, proto mi není jedno, co se u nás děje.
Kristina Jochmannová
Kristina Jochmannová
Komunikace
Vystudovala jsem žurnalistiku a kulturní antropologii. Zajímají mě proto média, komunikace a jazyky, ale i to, jak jako společnost fungujeme, jak se od sebe jednotlivé kultury liší a v čem jsou si zase podobné. Ráda cestuju, baví mě poznávání různých způsobů života a taky ráda čtu.
Není mi lhostejné, co se kolem mě děje a v jakém světě budeme žít. Několikrát jsem na delší dobu vyjela do zahraničí a uvědomila si, na čem mi záleží, i to, že se spoustou věcí se nemusím s povzdechem smířit. Jde je totiž dělat i jinak a lépe. Ale jen pokud se o změnu aktivně snažíme.
Kristýna Hlinomazová
Kristýna Hlinomazová
Fundraising
Ráda se obklopuji inspirativními lidmi, kteří mne posouvají kupředu a pomáhají mi dívat se na svět jinýma očima. Těší mne hledat nové příležitosti a učit se novým dovednostem. K tomu, aby mne práce naplňovala, v ní potřebuji vidět smysl. To vše jsem v Milionu chvilek našla.
Vadí mi, že lež se stala novou pravdou, hulvátství hrdinstvím a hloupost předností.
Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
Člen spolku
Jsem student gymnázia, tak trochu herec a tak trošičku zpěvák. Celý život žiju v Praze. Potrpím si na morálku, slušnost a respekt... A taky rád lezu po stromech.
Pokud se něco má změnit, tak to pojďme změnit. Pojďme spolu mluvit, pojďme vést diskuzi a pojďme se k sobě navzájem chovat slušně. V tom vidím svůj smysl a přínos Milionu chvilek.
Mariana Novotná Nachtigallová
Mariana Novotná Nachtigallová
Komunikace
Jsem žena, matka a manželka. Vystudovala jsem ekonomii a politologii v Praze. Od školy jsem se zabývala evropskými projekty zejména v oblasti implementace EU fondů, vzdělávání a státní správy. Mám 6 dcer (2 nevlastní). Mám ráda život.
Přála bych si žít v zemi, kde lidi nelžou. Ať už proto, že je jim to vlastní nebo proto, že jim to nedovolí pravidla a systém. Věřím, že systém lze nastavil tak, aby nám lež neprocházela tak snadno.
Matouš Fendrych
Matouš Fendrych
Fundraising
Největší radost mi přináší úspěšnost projektů. Nerozlišuji v hodnotě mezi uměleckou tvorbou, herectvím a neziskem. Projekty které potěší, změní, anebo spojí lidi, jsou mé oblíbené. Mám taky rád zvláštnosti. Často dělám zvláštní projekty se zvláštními lidmi. Když si u toho můžu ještě zapálit dýmku a dát si kafe, řekl bych, že lépe už je.
No to je jasný. Změna je život, nezbytnost. A ta se dá udělat i u stolu s pivem. Jenom musíš mít dobrý tým kolem sebe a vědět, že ji opravdu chceš.
Michael Vácha
Michael Vácha
Komunikace
Když něco dělám, na konci musí být hodnota, jinak mě to nebaví. Mám rád humor a často po něm sahám. Stres řeším procházkami. Blízký je mi humor Zdeňka Svěráka, pohled na svět Adolfa Borna, niternost Miroslava Horníčka a nutnost konat dobro Ondřeje Vetchého.
"„Dyť on se tam stejně dívá.
- No nedivte se, vždyť mu hoří barák."
V tuhle chvíli, kdy nám „hoří barák", popravdě jinde být nemohu, neměl bych klid. Co se týká každodenní práce, s různými akcemi a projekty se mění i samotná náplň mé práce, což mi vyhovuje a moc mě to baví. Beru práci ve Chvilkách jako službu, možnost poznávat lidi a sdílet s nimi naději."
Damián Koch
Damián Koch
Koordinátor kontaktní kampaně
Katolík, manžel, demokrat, skaut a kamarád. Tím vším se snažím být.
Práce pro Milion chvilek je pro mě způsob přijetí zodpovědnosti za své okolí. Chci být vždycky tam, kde mohu využít svých zkušeností a energie k tomu, aby se lidi v naší zemi mohli mít co nejlíp.

Bývalí členové týmu

Mikuláš Minář
Mikuláš Minář
Bývalý člen a zakladatel spolku
Kdo jsem: Pocházím z jihočeských Vodňan. Formoval mne skautský oddíl a vrcholový fotbal (do svých 17 let jsem hrál první dorosteneckou ligu za Dynamo ČB). Poté jsem studoval filosofii, bohemistiku a evangelickou teologii. Miluji dobré knihy, dobrou muziku a velké výzvy.
Proč jsem spolek založil: Protože mi není jedno, v jaké zemi žiju a co je pokládáno za normální. Nesnáším lži, podvody a zneužívání moci. V roce 2017 jsem si uvědomil, že budoucnost ČR záleží tak trochu i na mně. Že i já můžu převzít svůj kousek odpovědnosti a zkusit dělat to, čemu věřím a co má smysl. Na podzim 2020 jsem se i z těchto důvodů rozhodl vstoupit aktivně do politiky a Milion chvilek jsem opustil.
Veronika Vendlová
Veronika Vendlová
Bývalá členka a garantka Milionové sítě
Kdo jsem: Jsem vesničanka, mám normální rodinu zahrnující manžela a děti, profesí projektová manažerka. Zaměřuji se na aktivní občanskou společnost a pozitivní lidské počiny, které ji inspirují, ovlivňují a mění.
Proč jsem ve spolku působila: Protože mi záleží na budoucnosti naší země, Evropy i planety jako celku. Věřím, že pravda je silnější než lež a že společně dokážeme ubránit demokracii, pravdu i lásku.
Anna Pchálková
Anna Pchálková
Bývalá členka spolku
Kdo jsem: Žiji v malém městě na severu Moravy a pracuji ve zdravotnictví. Od začátku Chvilek jsem pracovala s dobrovolníky v regionech a usilovala o šíření výzvy i mimo internet.
Proč jsem ve spolku působila: Snad kvůli přesvědčení, že když můžu, tak musím. Vnímám, že jsme se jako občané zatím nenaučili přebírat odpovědnost sami za sebe a za prostředí, ve kterém žijeme, což je podle mě podstatou demokracie.
Martin Vrba
Martin Vrba
Bývalý člen spolku
Kdo jsem: IT konzultant. Ve svém volném čase se zajímám o historii, rád cestuji a odpočívám při manuální práci.
Proč jsem ve spolku působil: Stát nelze vést jako firmu, protože ve firmě nejsou zcela uplatňovány demokratické principy.
Dušan Vaněk
Dušan Vaněk
Bývalý člen spolku a event manager
Kdo jsem: Pracuji v oblasti IT. Jsem hodně aktivní člověk. V roce 1989 a po něm jsem byl aktivní hodně i občansky (mám prsty například v tomhle). Později, v době opoziční smlouvy, jsem upadl – tak jako spousta jiných – do jakési letargie, do prapodivného spánku.
Proč jsem ve spolku působil: Protože na přelomu roků 2017 a 2018 jsem se opět „probudil" a nestačil se divit, kam se naše země dostala, kam se mílovými kroky vrací. Nemůžu to tak nechat kvůli svým dětem a vnukům, kteří tu žijí a budou žít dál.
Eva Lee
Eva Lee
Bývalá členka spolku
Kdo jsem: Jsem z Přerova. Vystudovala jsem finštinu, polštinu a translatologii v Helsinkách, kde jsem 13 let žila. Ráda cestuju a mluvím s lidmi všech věků.
Proč jsem ve spolku působila: Chci žít svobodně a chci, aby mohly svobodně žít i moje děti. Svoboda je pro mě cesta ke spokojenému životu, kterou je potřeba neustále hledat.
Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku