Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

O nás

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Milion chvilek pro demokracii: Lidé

Záleží nám na demokracii a to nás spojuje. Milion chvilek pro demokracii tvoří statisíce lidí po celé České republice. Jsou to signatáři našich petic, dobrovolníci, kteří pomáhají s akcemi i každodenním provozem, garanti místních skupin Milionové sítě, zaměstnanci, externisté a samotní členové spolku. Ti všichni pomáhají naplňovat účel Milionu chvilek, kterým je už od založení spolku v roce 2017 „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice.“ O co nám jde, najdete také tady.

Tým Milionu chvilek
Výbor spolku
Spolek

Tým Milionu chvilek

Marie Jahodová
Marie Jahodová
Ředitelka, členka spolku
Vystudovala jsem psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Od čtrnácti let jsem spoluorganizovala charitativní módní přehlídky na pomoc potřebným a zapojovala se do nejrůznějších dobrovolnických projektů. Ráda dělám věci, ve kterých vidím smysl.
Nikdy mi nebylo jedno, co se v naší zemi děje. Čím dál víc vnímám potřebu aktivní očanské společnosti, která dokáže jasně pojmenovat, že lži a podvody nemají být standard ani v politice, ani v každodenním životě nás všech.
Lucie Černá
Lucie Černá
Strategická ředitelka
Vystudovala jsem sociologii a veřejnou a sociální politiku na Karlově univerzitě. Vždy jsem chtěla užitečně využívat to, co znám. A touha po prospěšném povolání mě dovedla až do Milionu chvilek, kde se co nejvíc snažím rozhodovat podle dat a podporovat v tom celý náš tým. Kávu si vždy naliju do leopardího hrnečku a do prezentací sem tam utrousím obrázek koťátka.
Protože si nedokážu představit, že bych mohla dělat něco prospěšnějšího. I když velká část mojí práce spočívá v komentování toho, co nehezkého se v politice děje, chci ukazovat ostatním, že má smysl se o ni zajímat. A také proto, že věřím, že lidé mohou svým přispěním měnit věci. I takové, které zpočátku vypadají, že změnit nejdou. A Milion chvilek je toho důkazem.
Monika Šatavová
Monika Šatavová
Garantka financí, členka spolku
Jsem žena mnoha talentů a řemesel. Někdo mne zná jako uklízečku, někdo jako kuchařku, jiný jako lektorku nebo editorku, fotografku, básnířku, účetní, konzultantku, provozní, duchovní průvodkyni, projektovou manažerku... A někdo jako finanční ředitelku.
Můj občanský aktivismus z doby před listopadovým převratem se plynule transformoval do pracovních i dobrovolných angažmá v různých spolcích, nadacích, ministerstvu i Parlamentu ČR. Přesvědčení o důležitosti osobního nasazení pro společenské věci mne dostalo do gravitačního okruhu Milionu chvilek a já se ráda nechala vtáhnout.
Magdaléna Temelová
Magdaléna Temelová
Péče o tým a organizaci
Mám ráda pejsky, divadlo a hudbu.
Jsem ráda užitečná.

Tým obsahu a komunikace

Mariana Novotná Nachtigallová
Mariana Novotná Nachtigallová
Garantka obsahu
Jsem žena, matka a manželka. Vystudovala jsem ekonomii a politologii v Praze. Od školy jsem se zabývala evropskými projekty zejména v oblasti implementace EU fondů, vzdělávání a státní správy. Mám 6 dcer (2 nevlastní). Mám ráda život.
Přála bych si žít v zemi, kde lidi nelžou. Ať už proto, že je jim to vlastní nebo proto, že jim to nedovolí pravidla a systém. Věřím, že systém lze nastavil tak, aby nám lež neprocházela tak snadno.
Karolína Jirouschová
Karolína Jirouschková
Specialistka sociálních sítí
Vystudovala jsem žurnalistiku, proto jsem k médiím, politice i aktuálnímu dění měla vždycky blízko. Mám ráda lidi se stejným hodnotami a myšlenkovým nastavením, psy, Prahu a dlouhý procházky – a nejspokojenější jsem ve chvílích, kdy se tohle všechno propojí.
Protože mi záleží na tom, jak to v naší zemi vypadá a jak se tu žije. Protože nechci, aby nám vládli populisté a extremisté, kteří myslí jen a pouze na vlastní zájmy. A protože mít práci, která dává smysl, je splněnej sen.
Tereza Dardová
Tereza Dardová
Asistentka e-mailové komunikace
Jsem osoba mnoha zájmů a aktivit. Studovala jsem kulturální studia, věnovala se vzdělávání a neziskovému sektoru, pracovala jako technik ve výrobě. Jsem optimista a každý den vítám jako příležitost naučit se něco nového.
Chci, aby se za mě jednou můj syn nemusel stydět. Aby mohl hrdě říct, že je z České republiky. Chci mu ji předat v dobrém stavu, nerozkradenou a s pocitem, že se mu tady bude dobře žít. Nechci jen sedět s rukama v klíně a přihlížet. Mám zodpovědnost. Máme ji všichni.
Jakub Šimandl
Jakub Šimandl
Grafik
Jsem grafikem a podnikající osobou na volné noze. Vystudoval jsem vyšší odbornou školu s grafickým zaměřením. Rád investuji svůj čas a schopnosti do věcí, které mi dávají smysl.
Zajímá mne politické dění a není mi jedno, jaký je aktuální stav české politiky. Myslím si, že je dobré svobodně vyjadřovat svůj souhlas či nesouhlas. Nejhorší by pro mne bylo jen tak nečinně přihlížet.
Vojtěch Urbánek
Vojtěch Urbánek
Creative – Copywriter – Idea maker
Creative – Copywriter – Idea maker
Líbí se mi ta myšlenka.
Adéla Prokšová
Adéla Prokšová
Asistentka e-mailové komunikace
Jsem dobrodruh, romantik a idealista. Vystudovala jsem religionistiku a resocializační pedagogiku. Jinakost, věci nepoznané, ale i solidarita a péče o druhé. To jsem ve svém studiu hledala a našla. Odjakživa mě taky bavilo zkoušet nové věci a vysnívat si bláznivé a snad lepší světy. A tak jsem se postupně stala kitesurfovou instruktorkou a průvodkyní po Střední Americe. A k úplné spokojenosti mi pak už jen chybělo spojit síly s ochránci demokracie z Milionu chvilek.
Ráda bych, aby svět byl hezkým místem pro život pro všechny bez rozdílu. Věřím, že péčí o demokracii toho můžeme dosáhnout. A to je důvod, proč vidím smysl v činnosti Milionu chvilek. Myslím, že za lepší budoucnost pro nás všechny stojí za to přidat ruku k dílu.
Filip Kubenka
Filip Kubenka
Specialista obsahu
Jsem student magisterského programu Politologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Po začátku ruské invaze na Ukrajinu jsem pracoval v Krajském asistenčním centru a vydával válečným uprchlíkům víza dočasné ochrany. O veřejné dění se dlouhodobě zajímám a je pro mě důležité nebýt k němu lhostejný.
Myslím si, že volby jsou sice nepostradatelnou součástí demokratických systémů, avšak neměly by se stát jedinou možností, jak do politického dění z pozice občana promlouvat. A proto je klíčová role občanské společnosti, bez které by demokracie nemohla fungovat. Tu pro mě alespoň z části ztělesňuje Milion chvilek.

Tým komunity

Lukáš Hilpert
Lukáš Hilpert
Garant Týmu komunity
Směřování mého života ovlivnilo hlavně působení ve skautu. Tam jsem se naučil, že je důležité být součástí občanského života. Celý svůj život žiji na západě Čech u německých hranic. Zde se snažím být aktivním občanem, aby se toto místo stalo lepším pro život. Mám rád komunikaci s lidmi, sdílení a hledání životní cesty.
Dlouho jsem hledal způsob, jak této zemi mohu co nejvíce pomoci. Naprosto mne sžíral pocit, že bych svým dětem odevzdal nesvobodnou a zničenou zemi bez boje. Proto jsem přišel k Milionu chvilek, protože tato organizace spojuje lidi s podobnými ideály.
Matouš Fendrych
Matouš Fendrych
Koordinátor dobrovolníků
Největší radost mi přináší úspěšnost projektů. Nerozlišuji v hodnotě mezi uměleckou tvorbou, herectvím a neziskem. Projekty které potěší, změní, anebo spojí lidi, jsou mé oblíbené. Mám taky rád zvláštnosti. Často dělám zvláštní projekty se zvláštními lidmi. Když si u toho můžu ještě zapálit dýmku a dát si kafe, řekl bych, že lépe už je.
No to je jasný. Změna je život, nezbytnost. A ta se dá udělat i u stolu s pivem. Jenom musíš mít dobrý tým kolem sebe a vědět, že ji opravdu chceš.

Tým Fundraisingu

Veronika Marin
Veronika Marin
Garantka fundraisingu a péče o dárce
Jsem člověk s velkým zájmem o společnost, ve které žijeme, a s potřebou ji pochopit a přispívat k jejímu zlepšování. I proto jsem vystudovala Sociální a kulturní ekologii a už během studia jsem se zabývala hlavně tématem občanské společnosti a její role ve fungující demokracii. Ráda čtu, hraju na kytaru a chodím po horách.
Chci se věnovat činnostem, které mají smysl a posouvají svět k lepšímu. Jsem přesvědčená, že aktivity Milionu chvilek tuto pozitivní změnu jednoznačně přinášejí a je mi ctí a radostí být toho součástí.
Tony Pášma
Tony Pášma
Tiskový mluvčí, Koordinátor fundraisingu
Detailně si vzpomínám na den, kdy jsem se začal aktivně zajímat o politiku a předlistopadové dění v České republice.
Bylo to v den, kdy odešla legenda. V den, kdy zemřel první prezident nové demokratické republiky Václav Havel. V televizi tehdy dávali záběry z období Sametové revoluce a já poprvé na vlastní oči viděl, čeho byli komunisté schopní. Viděl jsem jak SnBáci obušky tloukli a mlátili do lidí a neřešili přitom zda se jedná o těhotnou ženu, mladého studenta nebo nemocného důchodce o holi.
V tu chvíli jsem si řekl, že chci a budu vždy bojovat proti násilí, nenávisti a totalitě, klidně i do posledního dechu a že už nikdy nedopustím aby se něco takového opakovalo. A to u Milionu chvilek plním.
Marian Staffen
Marian Staffen
Online-fundraiser
Jsem CEO analogových selfíček, kolážista a basník na poloviční úsudek.
Ve chvilkách koordinuju činorodý tým péče o dárce, protože lidé, kteří společně s námi staví demokracii zpátky na nohy, si prvotřídní péči zaslouží.
Marie Benešová
Marie Benešová
Fundraiserka
Sílu čerpám v přírodě. Kytičky a procházka v lese za hříbkem je to, co mám ráda. Moc bych si přála, aby nejenom moje vnučky a pravnouček žili v klidném, vstřícném a demokratickém státě!
Milion chvilek pro demokracii je součástí mého života od okamžiku jejich vzniku, moc mu fandím a snad i trochu pomohu :)).
Marie Benešová
Marie Benešová
Fundraiserka
Kromě všeho se věnuji ochraně přírody, jak jen je to v mých silách. Začínám vždy u sebe a stejně se šetrně naučily s tímto bohatstvím zacházet dcery a samozřejmě už i vnoučata.
Takže stručně. Prostě není mně jedno, co se v naší zemi děje. Nikdy mně to jedno nebylo, a proto v posilování a budování demokracie vidím smysl. To by bylo nekonečné téma. Jdu zase volat!
Martina Honzíková
Martina Honzíková
Fundraiserka
Mám ráda svět a jsem velmi vděčná, že jsem se v Milionu chvilek vyskytla. Důležité věci a myšlenky je třeba ochraňovat.
Protože to má smysl.
Kateřina Grenarová
Kateřina Grenarová
Fundraiserka
Studovala jsem žurnalistiku a religionistiku, a i když jsem se po škole plně nevěnovala ani jedné disciplíně, osvojila jsem si respekt k jinakosti a vidění světa v jeho barevnosti. Je pro mě důležitý dialog, poctivé hledání a také neustálé zpochybňování vlastních postojů a názorů. Zároveň věřím, že za některými hodnotami, jako jsou svoboda, poctivost, úcta k člověku a láska, je potřeba stát za všech okolností, a o to se snažím.
Jsem moc ráda, že Milion chvilek spojuje lidi, kterým záleží na zdraví a budoucnosti naší společnosti. Je pro mě nositelem naděje, že i jako obyčejný občan můžu něco změnit. Přeju si, aby o sobě demokraté v této zemi věděli a dokázali spojit síly. Je mi ctí, že se na tom nyní můžu podílet i jako člen týmu.

Tým Specialisté

Kristýna Hlinomazová
Kristýna Hlinomazová
Datová analýza
Ráda se obklopuji inspirativními lidmi, kteří mne posouvají kupředu a pomáhají mi dívat se na svět jinýma očima. Těší mne hledat nové příležitosti a učit se novým dovednostem. K tomu, aby mne práce naplňovala, v ní potřebuji vidět smysl. To vše jsem v Milionu chvilek našla.
Vadí mi, že lež se stala novou pravdou, hulvátství hrdinstvím a hloupost předností.

Výbor spolku

Lukáš Venclík
Lukáš Venclík
Výbor spolku
Režíruju reklamy, píšu scénáře, učím ve Škole improvizace, hraju v divadle a moderuju. Myslím, že se dokážu nacítit na lidi, vyprávět příběhy a dělat si ze sebe legraci. Mám rád fotbal a šachy.
Protože mě slušně a hezky vyzvali. Nejdřív, abych psal a uváděl legračně naštvaná videa o AB, pak abych vstoupil do spolku a konečně, abych kandidoval do výboru. Protože mi není jedno, v jakém státě a společnosti žijeme. A protože jsou pro mě Chvilky nejsympatičtější a nejupřímnější cesta, jak to změnit.
Hana Urbanová
Hana Urbanová
Výbor spolku
Asi jsem docela odvážná. A nerada se vzdávám. Baví mě toulat se po krajině, plavat a poslouchat lidské příběhy. Práce na zahraničních misích Člověka v tísni mě naučila velké flexibilitě a tomu, že svět nekončí na hranicích České republiky. Angažmá v sociálních službách v ČR mě zase učí trpělivosti a empatii.
Záleží mi na demokracii, záleží mi na tom, aby země, ve které žiju a ve které žije můj syn, byla svobodná, otevřená a inspirující, aby v ní všichni lidé mohli svobodně projevovat svůj názor, aby mezi lidmi panovala důvěra a solidarita. Aby pravidla platila pro všechny a ne abychom žili podle Orwellova „všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější“. Tak proto. :)
Elva Frouz
Elva Frouz
Člen spolku, osobní doprovázení a podpora, péče o kontinuitu a hodnotové směřování
Vystudoval jsem politologii, bohemistiku a teologii. Tyhle disciplíny vyjadřují hlavní těžiště mého zájmu: veřejné dění, hledání adekvátního a sdělného jazyka k dorozumění „napříč", touhu proniknout k podstatě.
S aktivismem jsem začal někdy v roce 1987 – šíření samizdatu, roznášení letáků, první demonstrace. Už tehdy pradávno mi šlo o spojení šířky a hloubky pohledu s konkrétními praktickými činy, o propojování různých okruhů a přístupů, o synergii mezi respektem k individualitě a vytvářením pospolitosti. Už mě to nikdy nepustilo. Milion chvilek je pro mě přirozeným pokračováním téhle dlouhé cesty.

Spolek

Benjamin Roll
Benjamin Roll
Spoluzakladatel Milionu chvilek, člen spolku
Studuji evangelickou teologii na ETF UK, kde působím i v akademickém senátu. Podílím se na organizaci akcí pro děti a mládež. Zajímám se o veřejné dění, politiku, historii atd.
Došlo mi, že i já nesu část zodpovědnosti za svět kolem sebe. Stejně jako všichni ostatní. Záleží mi na demokracii v naší zemi, a tak jsem si pro ni chtěl udělat alespoň malou chvilku a ozvat se, když to bylo třeba… Zdá se, že je to třeba čím dál víc.
Jiří-Jakub Zévl
Jiří-Jakub Zévl
Spoluzakladatel Milionu chvilek, výbor spolku
Jsem sociální geograf se zaměřením na problematiku měst. Chodím po světě a poznávám: místa, lidi, jeho krásy i problémy. Svoboda je pro mě možnost tyto problémy řešit.
Změna nepřijde sama. Je na nás, v jaké zemi budeme po letech žít. Mně náhoda dala možnost vystoupit z řady a začít měnit svoje okolí. Tak jsem s tím začal a nemám v povaze odcházet od nedokončené práce, nedejbože se vzdávat.
Pavel Hošek
Pavel Hošek
 
Ray Baseley
Ray Baseley
 

Bývalí členové týmu

Mikuláš Minář
Mikuláš Minář
Bývalý člen a zakladatel spolku
Kdo jsem: Pocházím z jihočeských Vodňan. Formoval mne skautský oddíl a vrcholový fotbal (do svých 17 let jsem hrál první dorosteneckou ligu za Dynamo ČB). Poté jsem studoval filosofii, bohemistiku a evangelickou teologii. Miluji dobré knihy, dobrou muziku a velké výzvy.
Proč jsem spolek založil: Protože mi není jedno, v jaké zemi žiju a co je pokládáno za normální. Nesnáším lži, podvody a zneužívání moci. V roce 2017 jsem si uvědomil, že budoucnost ČR záleží tak trochu i na mně. Že i já můžu převzít svůj kousek odpovědnosti a zkusit dělat to, čemu věřím a co má smysl. Na podzim 2020 jsem se i z těchto důvodů rozhodl vstoupit aktivně do politiky a Milion chvilek jsem opustil.
Veronika Vendlová
Veronika Vendlová
Bývalá členka a garantka Milionové sítě
Kdo jsem: Jsem vesničanka, mám normální rodinu zahrnující manžela a děti, profesí projektová manažerka. Zaměřuji se na aktivní občanskou společnost a pozitivní lidské počiny, které ji inspirují, ovlivňují a mění.
Proč jsem ve spolku působila: Protože mi záleží na budoucnosti naší země, Evropy i planety jako celku. Věřím, že pravda je silnější než lež a že společně dokážeme ubránit demokracii, pravdu i lásku.
Anna Pchálková
Anna Pchálková
Bývalá členka spolku
Kdo jsem: Žiji v malém městě na severu Moravy a pracuji ve zdravotnictví. Od začátku Chvilek jsem pracovala s dobrovolníky v regionech a usilovala o šíření výzvy i mimo internet.
Proč jsem ve spolku působila: Snad kvůli přesvědčení, že když můžu, tak musím. Vnímám, že jsme se jako občané zatím nenaučili přebírat odpovědnost sami za sebe a za prostředí, ve kterém žijeme, což je podle mě podstatou demokracie.
Martin Vrba
Martin Vrba
Spoluzakladatel spolku, bývalý člen spolku
Kdo jsem: IT konzultant. Ve svém volném čase se zajímám o historii, rád cestuji a odpočívám při manuální práci.
Proč jsem ve spolku působil: Stát nelze vést jako firmu, protože ve firmě nejsou zcela uplatňovány demokratické principy.
Dušan Vaněk
Dušan Vaněk
Bývalý člen spolku a event manager
Kdo jsem: Pracuji v oblasti IT. Jsem hodně aktivní člověk. V roce 1989 a po něm jsem byl aktivní hodně i občansky (mám prsty například v tomhle). Později, v době opoziční smlouvy, jsem upadl – tak jako spousta jiných – do jakési letargie, do prapodivného spánku.
Proč jsem ve spolku působil: Protože na přelomu roků 2017 a 2018 jsem se opět „probudil" a nestačil se divit, kam se naše země dostala, kam se mílovými kroky vrací. Nemůžu to tak nechat kvůli svým dětem a vnukům, kteří tu žijí a budou žít dál.
Eva Lee
Eva Lee
Bývalá členka spolku
Kdo jsem: Jsem z Přerova. Vystudovala jsem finštinu, polštinu a translatologii v Helsinkách, kde jsem 13 let žila. Ráda cestuju a mluvím s lidmi všech věků.
Proč jsem ve spolku působila: Chci žít svobodně a chci, aby mohly svobodně žít i moje děti. Svoboda je pro mě cesta ke spokojenému životu, kterou je potřeba neustále hledat.
Ema Pospíšilová
Ema Pospíšilová
Bývalá členka týmu
Vždycky mě bavilo přemýšlet o tom, jak a proč naše společnost funguje. I proto jsem začala studovat politologii. Jsem členka Českobratrské církve evangelické a ve volných chvílích v ní dobrovolničím. Nepohrdnu dobrou knihou a kávou.
Protože se chci aktivně přičinit o to, abychom žili ve férové a svobodné společnosti, pro kterou pravda, solidarita a spravedlnost nejsou sprostý slova ale hodnoty, za který se vyplatí bojovat.
Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
Bývalý člen spolku
Jsem student gymnázia, tak trochu herec a tak trošičku zpěvák. Celý život žiju v Praze. Potrpím si na morálku, slušnost a respekt... A taky rád lezu po stromech.
Pokud se něco má změnit, tak to pojďme změnit. Pojďme spolu mluvit, pojďme vést diskuzi a pojďme se k sobě navzájem chovat slušně. V tom vidím svůj smysl a přínos Milionu chvilek.
Damián Koch
Damián Koch
Bývalý člen spolku
Katolík, manžel, demokrat, skaut a kamarád. Tím vším se snažím být.
Práce pro Milion chvilek je pro mě způsob přijetí zodpovědnosti za své okolí. Chci být vždycky tam, kde mohu využít svých zkušeností a energie k tomu, aby se lidi v naší zemi mohli mít co nejlíp.
Emma Folprechtová
Emma Folprechtová
Bývalá členka týmu
Studuji grafický design již šestým rokem. Miluju minimalismus a čistý design. Když mám čas, věnuji se volné tvorbě a těm, které mám ráda. Nejradši si s počítačem a skicákem sedám do kaváren a tam tvořím.
Baví mě, že svou činností můžu přispět k lepšímu směřování naší země. Mým cílem je předat efektivně, vkusně a srozumitelně důležité informace.
Tereza Adrian
Tereza Adrian
Bývalá členka týmu
Jsem vystudovaná grafička. Kromě výtvarné tvorby mě vždy zajímala komunikace a fungování nejen lidské psychiky, ale i mozku. Řídím se heslem „štěstí je volba“, tedy že za své štěstí je každý zodpovědný sám. Ve svých 30 letech se chystám opět studovat, neboť poznání je tím nejcennějším pokladem, který můžeme objevit.
Hodnoty jako lidskost, svoboda, respekt a ohleduplnost jsou pro mě osobně naprosto zásadní. A tyto hodnoty, stejně jako demokracie, jsou v naší zemi stále pošlapávány. Mám za to, že naše společnost ještě nedospěla ke skutečné svobodě, která v první řadě zahrnuje osobní zodpovědnost. Věřím, že úroveň společnosti vychází z kultivace jednotlivců. A prostředky, jakými toho docílit, jsou inspirace a vzdělávání, nejen v oblasti politického dění a faktů, ale především v oblasti emoční a lidské.
Veronika Jiravová
Veronika Jiravová
Bývalá garantka týmu Sítě
Jsem společenský člověk, který rád komunikuje s lidmi, propojuje je a dělá něco smysluplného. Jsem nadšenec, organizátor, ráda se učím a objevuji nové věci a postupy. Do jisté míry mě baví i změny, beru je jako výzvy a možnost se posunout v životě nebo v projektu.
Není mi lhostejné, v jaké žiji zemi a co se kolem nás děje. Jsem demokraticky smýšlející člověk a jednání našich čelních představitelů je pro mě nepřijatelné. V Milionu chvilek mohu motivovat a inspirovat další lidi k občanské aktivitě, každá chvilka se počítá. Má to smysl.
Veronika Hvízdalová
Veronika Hvízdalová
Specialistka komunikace s osobnostmi
Jsem holka z Moravy, která miluje nové výzvy. Dlouhodobě spolupracuji s filmovými festivaly, kde se starám o hosty festivalu. Jako pořádný milovník kávy, jsem spolumajitelka espresso baru v Brně. Moje velká láska je sport, čtení a cestování.
Chci žít v zemi, kde se nemusím stydět za svoji vládu a prezidenta. Pokud moje aktivita v Milionu Chvilek inspiruje alespoň jednoho člověka jít k volbám a volit demokratickou stranu, tak to stojí za to! Pravda a láska opět zvítězí!!
Lukáš Bárta
Lukáš Bárta
Fundraiser
Když se mi narodila dcera, uvědomil jsem si, že musím začít přemýšlet o tom, co bude za pět, deset nebo třeba i za šedesát let. Chci, aby žila v demokratickém světě a abych se nemusel stydět za to, co jí tu po sobě zanechám.
Baví mě práce s lidmi a líbí se mi pocit, když dělám něco užitečného. A jelikož věřím, že práce Milionu chvilek užitečná je, přidal jsem se do týmu a snažím se přispět svou troškou do mlýna. Demokracie je důležitá, ale také velmi křehká, takže pokud ji nebudeme hlídat, velmi rychle se najdou lidé, kteří ji začnou ničit.
Aleš Bárta
Aleš Bárta
Koordinátor Milionové sítě
Jsem amatérský fotograf a občanský aktivista ze severu Čech. Působím v několika spolcích a aktivně se podílím na kulturním životě v Ústí nad Labem, kde žiji. Umění, kultura a aktivní přístup k životu jsou, tedy krom cestování, tím, co mě posouvá vpřed. Vždy rád poznávám nové lidi a kultury.
Aktivismus považuji za přidanou hodnotu, a ne za hendikep. Proto, když přišla ta možnost, neváhal jsem a stal se součástí týmu sítě. Je třeba obnovit morální hodnoty naší společnosti a ukázat že slušnost a pravda je živoucí a aktuální.
Stanislav Hreha
Stanislav Hreha
Produkční
Mým největším koníčkem je sport, který mi nepřináší jenom radost z pohybu, ale zároveň mě učí překonávat různé životní překážky, dodržovat pravidla „Fair play“ i v běžném životě a se ctí přijmout i porážku.
Život je otázkou priorit.
Hana Strašáková
Hana Strašáková
Mluvčí
Mám ráda výzvy a Brno, což jde ruku v ruce. Tohle město, kde se ani holka z vesnice neztratí, mě doprovází už od střední školy. A po pár pokusech o vysokoškolská studia jsem zde zůstala nejen kvůli práci v rádiu, ale i kvůli možnosti aktivního občanského života.
Milion chvilek mi už od začátku připomíná, že záleží na každém z nás. Pokud budu mlčet k nepravostem nejen v politice, pokud budu kauzy přecházet mlčením nebo brbláním pod vousy, můžeme se jít všichni klouzat. Díky Milionu chvilek vím, že i můj hlas se počítá. A já vím, že díky tomu dělám pro změnu k lepšímu maximum.
Dominik Müller
Dominik Müller
Člen spolku
Jsem puntičkář a rád věci dotahuji do konce. Zajímám se o ekologii, zejména o udržitelnou módu a plýtvání jídlem. Mám rád chození po horách, knihy a dobrou kávu.
Záleží mi na hodnotách, jako je férovost, spravedlnost nebo upřímnost a mám pocit, že ty se z české politické scény v posledních letech vytrácejí. V Milionu chvilek mám možnost se na reinkarnaci výše zmíněných hodnot v naší politice podílet.
Adéla Müller
Adéla Müller
Garantka obsahu
Ráda pátrám, dozvídám se a povídám. Proto jsem zvolila studium sociologie a veřejné politiky, které prohloubilo můj zájem o stav společnosti a politiky, která mi byla dříve známá jen přes bizarní sestřihy záznamů permanentních estrád z Poslanecké sněmovny (které do teď s úžasem sleduji).
Tíží mě pocit, že naši zemi řídí politici, kteří uplatňují populistická gesta, drancují státní rozpočet a zanechávají za sebou myriády nedomyšlených kroků. Milion chvilek je pro mě nadějí, jak nepravosti a nestydatosti v politice zvrátit, a to díky aktivizaci a vzdělávání společnosti.
Aneta Králová
Aneta Králová
Garantka obsahu
Jsem z moravského maloměsta a pravidelně hledám nové hranice a hlídám ty staré osvědčené. Nějakou dobu jsem bloudila na studiích žurnalistiky a médií, ve kterých jsem uviděla životní směr. Miluju lidi, běh, koncerty, kino, vodu, laskavá slova a snad všechno ovoce, včetně toho zakázaného.
Nechci se každé ráno budit v zemi, kterou ničí sebestředná parta vládnoucích politiků bez vize do budoucna. Nechci jen přihlížet úpadku a bezpráví. Chci si zvolit bezpečný život. Právě proto jsem neviděla nic smysluplnějšího, než se přidat k Milionu chvilek a současným děním pohnout.
Michal Dostál
Michal Dostál
Správce kanceláře
Tělem, myslí i studijní odborností jsem sportovec. Jsem ale také člověk s velkým zaujetím pro osobní a společenský růst. Jsem věčný student a srdcem týmový hráč.
Přál jsem si pracovat někde, kde alespoň malým dílem přispívám k dosažení nějakého velkého cíle. Moje osobní nastavení je totiž usilovat o zlepšení. Zlepšit sám sebe, pomoci druhým v jejich zlepšení nebo zlepšení celých týmů. Nově teď usiluji o zlepšení poměrů v celé společnosti a přemýšlím nad tím, že jedině velké cíle mohou přinést velká zlepšení.
Jiří Krupa
Jiří Krupa
Konzultant strategie a fundraisingu
Neziskovky jsou pro mě nástroj, kterým se dají docela snadno přeměnit hodnoty a přesvědčení mnoha lidí v konkrétní činy. Největší radost mám, když neziskovky a jejich příznivci dosahují reálných a trvalých změn. Mojí rolí je radit, jak celý tenhle stroj nastavit tak, aby v celém hnutí byl dostatek odhodlání, energie a darů.
Protože pokud něco chci, tak pro to musím i něco udělat. Protože se i díky mojí práci můžou naplnit sny a cíle půlky republiky. Protože má cenu myslet i na budoucnost lidí, kteří přijdou po nás.
Leona Šeráková
Leona Šeráková
Fundraiserka
Mým studijním oborem je sociální a kulturní antropologie, který s sebou přináší zájem o ty druhé a zájem o společnost. Právě lidé vytváří svět kolem nás. Je pro mě tak pozoruhodné a naplňující dívat se na svět očima druhých lidí.
A přesně o tom má být demokracie. Postavit se na pozici druhého, zadívat se a těšit se z toho, když najdeme pohled totožný s tím naším, přinášející stejné hodnoty a smýšlení. Jen tak dokážeme vytvořit společnost, ve které se budeme cítit tak, jak si zasloužíme.
Jaromír Hasoň
Jaromír Hasoň
Specialista obsahu
Vystudoval jsem žurnalistiku na FSV UK, a přes deset let jsem pracoval v mnoha českých redakcích od Lidových novin přes iDnes a Českou televizi až po Mladou frontu Plus a Strategii. Poté jsem dostal nápad, že budu společnosti prospěšný. Vymyslel jsem si projekt Protikorupci.cz a s ním v roce 2011 došel až k Andreji Babišovi. Tam se ovšem projekt zvrhnul, a já jsem se tak ocitl u založení hnutí ANO, kde jsem, do doby než jsem procitl, pracoval jako copywriter a ghostwriter. Od té doby se opatrně vracím k myšlence, že bych mohl zkusit být společnosti prospěšný opravdu.
Konečně jsem našel společenství lidí, kteří to s demokracií, jejími principy a hodnotami myslí vážně, aniž by z toho měli prospěch pro sebe či pro své firmy. Tím prospěchem je dobrý pocit z práce a snad jím jednou bude i funkční společnost se silným a neotřesitelným demokratickým základem. Jsem rád, že jsem dostal šanci „být u toho“.
Jaroslav Bican
Jaroslav Bican
Specialista obsahu
Studoval jsem politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Později jsem se pak českou politikou zabýval jako novinář a politický komentátor v různých menších redakcích (Deník Referendum, Tiscali.cz, Forum 24). Během studia jsem si zkusil i různé podoby aktivismu – především ve studentských spolcích (politologický spolek Polis, univerzitní LGBT spolek Charlie, studentská iniciativa Inventura demokracie). Baví mě sledovat politické dění a debatovat o něm. Rád čtu knížky a chodím na procházky.
Záleží mi na tom, aby v České republice byla demokracie a právní stát. Rád pracuji s lidmi, kteří mají podobné hodnoty jako já a kterým o něco jde. Nejhorší je podle mě apatie, cynismus a rezignovanost.
Alexandr Maier
Alexandr Maier
Fundraiser
Jsem optimista. Miluji cestování a to jak s batohem po přírodě, tak letadlem po světě. Rád kolo, běh, plavání, architekturu, historii, společnost, mé rodné Karlovy Vary a italskou zmrzlinu.
Už na vysoké škole jsem začal podnikat jako konzultant, mám menší role jako herec a vždy jsem se zajímal o své okolí. Občansky aktivní jsem byl hlavně v K.Varech ohledně snahy o repliku historické Vřídelní kolonády místo nevhodné socialistické stavby.
Protože věřím, že občanská aktivita má smysl. Vždy jsem odsuzoval remcání spojené s nulovou snahou o změnu. Vím, že spojit se za účelem pozitivní změny má smysl a nejsme odsouzeni jen k tomu být vláčeni okolnostmi a špatnými politiky. A tyto pozitivní změny a spojení lidí Miliony chvilek umí. Je mi potěšením být součástí tohoto pozitivního vlivu.
Martin Vytlačil
Martin Vytlačil
Fundraiser
Jsem velmi aktivní člověk mnoha zájmů, umů a dovedností. Mám rád dobrou náladu, vzájemnou pomoc, podporu a soulad, nejen mezi lidmi, ale vším živým navzájem. Neustále vzdělávání, pátrání po informacích a zájem o dění okolo nás je mým koníčkem.
Od malička ctím svobodu, svobodné myšlení, svobodu volby a prosperitu společnosti, a proto beru za jednu z nejdůležitějších věcí přičinit se za demokracii a její rozvoj ve společnosti. Za tuto svobodu je třeba neustále bojovat a podporovat její rozvoj, jelikož v našem světě je hodně sil, které si svobodu ostatních nepřejí, kvůli vlastnímu prospěchu. Chvilky mi přijdou jako jeden z nejlepších nástrojů pro boj za tuto svobodu a lepší život v našem státě.
Kristina Jochmannová
Kristina Jochmannová
Mediální výstupy a editace
Vystudovala jsem žurnalistiku a kulturní antropologii. Zajímají mě proto média, komunikace a jazyky, ale i to, jak jako společnost fungujeme, jak se od sebe jednotlivé kultury liší a v čem jsou si zase podobné. Ráda cestuju, baví mě poznávání různých způsobů života a taky ráda čtu.
Není mi lhostejné, co se kolem mě děje a v jakém světě budeme žít. Několikrát jsem na delší dobu vyjela do zahraničí a uvědomila si, na čem mi záleží, i to, že se spoustou věcí se nemusím s povzdechem smířit. Jde je totiž dělat i jinak a lépe. Ale jen pokud se o změnu aktivně snažíme.
Michael Vácha
Michael Vácha
Komunikace na soc. sítích, ilustrátor, kreativec
Když něco dělám, na konci musí být hodnota, jinak mě to nebaví. Mám rád humor a často po něm sahám. Stres řeším procházkami. Blízký je mi humor Zdeňka Svěráka, pohled na svět Adolfa Borna, niternost Miroslava Horníčka a nutnost konat dobro Ondřeje Vetchého.
"„Dyť on se tam stejně dívá.
- No nedivte se, vždyť mu hoří barák."
V tuhle chvíli, kdy nám „hoří barák", popravdě jinde být nemohu, neměl bych klid. Co se týká každodenní práce, s různými akcemi a projekty se mění i samotná náplň mé práce, což mi vyhovuje a moc mě to baví. Beru práci ve Chvilkách jako službu, možnost poznávat lidi a sdílet s nimi naději."
Kateřina Šírová
Kateřina Šírová
Asistentka e-mailové komunikace
Jsem Pražák křtený Vltavou, katolík s ekumenickým smýšlením. skaut, geocacher. Vystudovala jsem nejprve pastorační a sociální práci, poté už při zaměstnání speciální pedagogiku. Pracuji jako speciální pedagog - třídní učitel v ZŠ speciální v autistické třídě.
Chci žít ve svobodné a demokratické zemi, proto mi není jedno, co se u nás děje.
Jan Rozkošný
Jan Rozkošný
Garant zázemí, projektové řízení, produkce
Rád potkávám inspirativní osoby, od kterých je možné se učit. Rád se podílím na nových projektech, které mi dávají smysl. Rád poznávám nová místa, zvyky, vůně a chutě. Poté, co jsem důkladně prozkoumal rodné Posázaví, vedla moje cesta do Prahy, kde od r. 2005 sbírám zkušenosti v různých odvětví event a sportovního marketingu.
S nástupem vlády populismu a manipulace se ve mně rozhořel plamen aktivismu, který mi pomohlo rozfoukat narození dcerky. Proto jsem se rozhodl využít svých zkušeností a ponořit se naplno do projektu s názvem Milion chvilek. Lhaní a podvádění nesmí být standard.
Adam Ludvík
Adam Ludvík
Garant komunikace
Hodnoty jako společenská odpovědnost a aktivní občanství mi byly vštěpovány už odmala. Naplno jsem je přijal za své díky dobrovolnictví ve studentské organizaci a četným projektům ve světě. V mezičase jsem přišel na to, že mě baví marketing a chci to spojit v profesním životě.
Dřív jsem si myslel, že demonstrace v zemi s demokratickými volbami nemají místo. Papaláši a oligarchové mě ale přesvědčili, že odpovědnost každého za dění v zemi volbami nekončí. A Milion chvilek mě přesvědčil, že změna je možná, když se spojí lidé, kterým na demokracii záleží.
Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku