Aktuality

 • 16.01.2019 -

  DEN PRO JANA PALACHA. Tisíce lidí si dnes, ve středu 16. 1. 2019 a ve dnech následujících připomenou odkaz Jana Palacha. PRAHA - hlavní událost začíná v 18:00 na Václavském náměstí (FB událost). Na Václaváku však bude probíhat celodenní program (připravuje MENE TEKEL) - k prohlédnutí ZDE. Zájemci mohou ve středu od 18:00 sledovat živý přenos z Prahy - ZDE. Akce k uctění odkazu Jana Palacha se však budou konat po celé republice - ve více než 100 obcích a městech. ZDE je jejich SEZNAM, ZDE jsou zaneseny do MAPY.

  „Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí.“

 • 12.12.2018 -

  Normalizace v Českém rozhlase. Končí šéfredaktor stanice Vltava Petr Fischer, který podle mnoha odborníků výrazně pozvedl úroveň vysílání. O svém vyhazovu se dozvěděl tři týdny předem. Smlouvu měl pro jistotu jen na rok. Není to však jediný případ, kdy odchází zkušený, kvalitní a nezávislý člověk. Odejity byly už desítky redaktorů. Ředitel Zavoral, který mj. hrál squash v bulvárním pořadu TV Barrandov "Vlivní", otevřeně vystoupil proti investigativnímu novináři Janku Kroupovi, který se zabýval hospodařením Agrofertu. Navíc si na Kroupu stěžoval také manželce hradního kancléře Mynáře. Prostě jedna parta. Fischer ležel v žaludku i některým radním ČRo, kteří si objednali posudek na stanici Vltava u dvou údajných expertů - Jiřího Mikeše a Lubomíra Zemana, kteří jsou k nalezení v evidencích StB jako agenti. "První z nich je navíc častým komentátorem na alternativních a proruských Parlamentních listech."

  Rozhovor s končícím ředitelem ZDE, širší souvislosti kolem dění na Vltavě ZDE. Na podporu Petra Fischera byl publikován otevřený dopis "Za otevřenou Vltavu", který podepsaly stovky osobností české kultury. Na středu 19/12 chystají signatáři tohoto dopisu protestní setkání - v 18:30 před budovou Rozhlasu v Praze a ve 14:00 v Hradci Králové, kam Rada Českého rozhlasu raději přesunula své zasedání, na němž oznámí jméno nového ředitele. Tyto protesty podporujeme, protože se svobodou slova vše stojí a padá a protože nyní jsme svědky postupného náhubkování a ochočování veřejnoprávních médií. Pokud se nebudeme stavět na jejich obranu, dopadneme jako v Maďarsku.


 • 12.12.2018 -

  A už zase další kauza. Babišův střet zájmů poškozuje ČR. Europoslanci chtějí, aby Unie neposílala peníze Agrofertu. Drtivou většinou schválili nejtvrdší verzi rezoluce. Na jejím základě přestane EU vyplácet České republice dotace pro Agrofert. Mnoho dotačních projektů pro Agrofert, kde se počítá s účastí EU, ale už běží. Pokud je Evropa neproplatí, proplatíme je panu Babišovi my všichni... Prostě se složíme na svého premiéra, aby neměl málo... “Je velmi obtížné občanům vysvětlit, že je dobrý nápad vložit peníze do evropského rozpočtu, když nesměřují na to, aby se zvýšila životní úroveň v chudších zemích, ale končí u velmi bohatých podnikatelů. V tomto případě navíc u velmi bohatého podnikatele, který jako premiér spolurozhoduje o rozdělování těchto peněz."

 • 10.12.2018 -

  Babiš zůstane v registru agentů StB. Štrasburk odmítl jeho stížnost na Slovensko. Detaily o Babišově členství v StB ZDE, ZDE či ZDE.

   

 • 07.12.2018 -

  Zeman označil zprávu BIS o špionech za „plácání“ a naše elitní zpravodajce za "čučkaře". BIS je přitom podle Izraelců i Američanů jednou z nejlepších zpravodajských služeb v celé Evropě. Mnozí se v reakci na Zemanova slova nechali slyšet, že prezident otevřeně vystupuje proti českým zájmům a hájí spíš zájmy ruské nebo čínské, čímž se pohybuje na hraně velezrady, a bylo by proto na místě zahájit proces odvolání prezidenta z funkce, ačkoliv by zřejmě neměl šanci na úspěch.

 • 04.12.2018 -

  Víte, jak Babiš k majetku přišel? Jednoduše. Do roku 2000 si vydělal 8 milionů korun, za které pak koupil půlku Agrofertu s hodnotou kolem 4000 milionů. Jo. Fakt .Tak např. 10% podíl v hodnotě 368 milionů si koupil od státní Spolany za pouhé 2,5 milionu korun. Tomu se říká kumšt. Nebo korupce? Kdo z Vás by to nekoupil? Tohle vypadá skoro jako tunel třicetiletí, ne? Aneb jak Kmotr všech kmotrů vyhrál volby s heslem, že s kmotry zatočí. ČLÁNEK ZDE. Reportáž ZDE.

 • 03.12.2018 -

  BIS otevřeně varuje před promořeností Česka ruskými špiony. Citace z článku: "BIS vydala zřejmě nejotevřenější výroční zprávu své historie. A její podoba dosvědčuje, že situace je vážná. Otevřenost spočívá v nezakrytém popisu rizik, která hrozí Česku, ať už jde o vliv cizích mocností, tak popis „prorůstání organizovaného zločinu do státní správy“ v minulých letech. Pro kontrarozvědku není největším rizikem hrozba terorismu, antidemokratické síly v zemi nebo dezinformační weby. BIS – jak vyplývá ze zprávy – jasně říká, že hlavní hrozbou je Rusko a jeho tajné služby. A nezakrývá, že Rusové umí všechna ostatní rizika, která tu jsou, využít ve svůj prospěch. Nedůvěru v Evropskou unii, NATO, antiislamismus, fake news, korupci i organizovaný zločin. Analýzu hrozeb ze strany BIS je třeba brát vážně – bez náznaků o nich mluví oficiální instituce státu, která má sledování rizik v popisu práce. Už tedy nejde o zákulisní spekulace, ale o fakty podepřené a veřejně publikované zjištění."

 • 01.12.2018 - Další krize premiéra Babiše. Tentokrát kvůli střetu zájmů. Česku kvůli němu hrozí vracení dotací. Světový tisk přináší zdrcující zprávu. „Jsou to lži,“ řekl Babiš. Podle belgického europoslance Barta Staese, který je členem výboru Evropského parlamentu pro kontrolu rozpočtu, by měl Babiš přerušit veškeré vazby na Agrofert, nebo skončit. „Pokud to neudělá, pak musí rezignovat,“ řekl podle Guardianu Staes, který dohlíží na rozdělování evropských peněz už devatenáct let. Podle svých slov dosud nezažil podobný případ, který by se týkal evropského lídra.
 • 27.11.2018 -

  Nechtěli jsme na to ani reagovat, ale bohužel musíme. Tenhle "pokus o vtip" totiž už zvládnul nadělat dost velké škody. Možná jste to už zaslechli. Demonstrace 17/11 byly samozřejmě zaplacené! Vyplácelo se rovnou 2500,- na ruku. V podstatě i náhodným kolemjdoucím. Zaplatit třicet tisíc lidí nás stálo 75 milionů!

  Absurdní? Ano, absurdní. To byl také zřejmě cíl pana pisatele. Asi by to bylo v pořádku, kdyby nad článkem a pod článkem byl velký nápis "SATIRA". Jenomže tam není. A o těchto věcech se prostě nežertuje. Z pokusu o vtip se stala zbraň hromadného ničení - hromadný mail mezi seniory. Tuhle pohádku už si přečetlo 75 tisíc lidí. A věřte tomu, že půlka z nich to bere vážně (mailů nám přišlo opravdu opravdu hodně). Ať už to byl záměr, nebo ne, články takového druhu naprosto přesně zapadají do strategie dezinformační války, protože vytvářejí spekulativní dojem: "Kdoví, jak to celé bylo. Na každém šprochu, pravdy trochu. Přece by si to někdo jen tak nevymyslel...". Vymyslel.

  Vyzýváme proto autora, aby neprodleně označil svůj článek na několika místech slovem SATIRA a v úvodu se omluvil za to, že jeho článek uvedl v omyl desetitisíce lidí. Jinak budeme nuceni bránit se soudně, protože nechceme řešit podobné blbosti po každé demonstraci.

  Žádáme také novináře, aby se pokusili autora kontaktovat a získali jeho vyjádření a stanovisko. Ideální by bylo, kdyby vše uvedl na pravou míru na kameru. Škody, které napáchal, se však v žádném případě už nepodaří napravit, neboť jakákoli "omluva a oprava" se samozřejmě nedostanou ke všem čtenářům původního blogu.

  ----------------------------------

  Pár faktických poznámek na závěr:

  - Ne, neutratili jsme za demonstraci 75 milionů.
  - Ne, neplatí nás ani Soros, ani Kalousek, ani Bakala. A nenosíme jejich odznáčky. Akce jsou placeny díky darům stovek drobných dárců, našich signatářů. Máme transparentní účet.
  - Demonstrace trvala i s pochodem od 14:30 do 17:15. V 17:45 bylo náměstí prázdné. Opravdu tam nečekalo pár tisíc lidí do 20:00 na výplatu v postranní uličce.
  - ANO, jak jste si všimli, dovolili jsme si natisknout letáky s nápisem DEMISI, které pomohly vytvořit silné vizuální sdělení. Tyto letáky byly však rozdány až na Staromáku, nikoli (přítulnými krasavicemi) už na Hradčanském náměstí. .

  A konečně - co je tak nepochopitelného na tom, že lidé chodí svobodně demonstrovat? Ve Francii zdraží benzin o dvě koruny a do ulic vyjdou statisíce lidí, hoří auta, zranění, mrtví. U nás je premiérem trestně stíhaný estébák, oligarcha ve střetu zájmů, který se netají autoritářskými sklony, který uklidil vlastního syna na Krym a kterému nedůvěřuje 60% obyvatel. Je tak zvláštní, že proti němu 17/11 demonstruje z přesvědčení třicet tisíc lidí? Zvláštní je spíš to, že těch lidí není 300 000!

  ----------------------------------

  EDIT: Asi 15 hodin po zveřejnění tohoto příspěvku se autor blogu skutečně omluvil, uznal svou chybu a článek zřetelně opatřil vysvětlením, že jde o výmysl a pokus pobavit. Ceníme si toho, že se k vlastnímu selhání (nedomyšlenosti možných důsledků takového článku) postavil jako chlap.

 • 26.11.2018 - Vyšetřování Čapího hnízda se prý protáhne. Důvod? Zdlouhavé posuzování zdravotního stavu AB juniora...
 • 25.11.2018 -

  Průzkum pro ČT: 60% Čechů Babišovi nedůvěřuje, jen 12% mu důvěřuje "plně", 59% Čechů nesouhlasí s případným znovujmenováním Babiše premiérem, 70% Čechů si myslí, že Babiš rozděluje českou společnost (MEDIAN). Většina této společnosti tedy nechce Babiše premiérem. Ten ale dál trvá na tom, že pouze on může být v téhle zemi premiérem. A do toho píše Mára na Facebook: "Jinak, než na základě vůle většiny naší společnosti, se mě ale prostě nezbavíte."

 • 23.11.2018 - 320 000 PODPISŮ!
 • 23.11.2018 - Záznam Pochodu Za důvěryhodnou vládu a následné krátké demonstrace žádájící DEMISI Andreje Babiše, najdete ZDE.
 • 23.11.2018 -

  Babišova vláda podle očekávání ustála hlasování o nedůvěře. Komunisté i ČSSD již dopředu avizovali, že vládu podrží. Nenormální situace tak trvá dál.

 • 23.11.2018 -

  V pátek 23/11 se poslanci opozičních stran pokusí vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše.

  Na tento den proto svoláváme POCHOD ZA DŮVĚRY_HODNOU VLÁDU. Chceme Babišově vládě vyslovit nedůvěru i jako občané. Budeme pochodovat Prahou za důvěryhodnou vládu! Vyjdeme v 18:00 z Hradčanského náměstí, půjdeme přes Malostranské náměstí (kolem Sněmovny), Karlův most a Národní třídu na Staroměstské náměstí. Zde začne od 20:00 krátká demonstrace, na níž společně i každý za sebe vyslovíme Babišově vládě nedůvěru a budeme opět požadovat Babišovu demisi. Kdo Babišovi a jeho vládě důvěřuje, ať zůstane doma nebo jede na chatu. Kdo si myslí, že je důležité se ozvat, ať přijde dát najevo svůj názor.

  Facebooková událost ZDE.

 • 22.11.2018 -

  „Je necitlivé a nevhodné, aby bývalý agent StB mluvil k lidem, kteří před komunismem utekli.“ Po protestech českých emigrantů zrušila Curyšská univerzita projev Andreje Babiše. Úřad vlády sdělil, že Babišovo vystoupení na univerzitě bylo zrušeno z "pracovních důvodů".

 • 21.11.2018 - Vyzýváme všechny, kdo si přejí demisi Andreje Babiše, aby si vytiskli (ZDE) či sami vyrobili bílou A4 s jednoduchým nápisem: #DEMISI! a s odkazem na petici www.milionchvilek.cz, vyfotili se s nápisem a fotku publikovali s hashtagem #DEMISI! na svých sociálních sítích. Své fotky můžete také vkládat do této události či si fotku s žádostí #DEMISI! nastavit jako profilovou. Pokud nemáte Facebook, ale chcete se zapojit, pošlete nám fotku mailem, my ji zveřejníme.
 • 20.11.2018 - 310 000 PODPISŮ!
 • 19.11.2018 -

  Nekonečný příběh. Premiér má novou verzi: Projekt Čapí hnízdo byl nápad mojí dcery. POHÁDKÁŘ. Kdy myslíte, že tohle bájesloví vyjde knižně?

  0) AB 2013: „S Čapím hnízdem nemám nic společného … Nevím, komu to patří.“

  1) AB 2015: „Myslím, že Čapí hnízdo je nejlepší projekt, který jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v ZOO. U krmení koz byla obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám něco podobného.“

  2) AB 2016: „Specialistka na evropské fondy přišla v roce 2007 se záměrem nového projektu otevřeného pro veřejnost, multifunkční kongresový areál.”

  3) AB 2018: „Moje starší dcera, která má ráda koně, a měla přítelkyni a taky měla ráda koně, přišla s tím projektem.“

  Přátelé, víte co, pojďme dát takový hec, že budeme teď týden říkat panu Babišovi výhradně "AL ČAPÓNE", co říkáte? Ještě někdo v téhle republice věří, že pan ČAPÓNE nelže? Motá se v tom jak školák, kterého načapali při opisování.

 • 18.11.2018 - Petici Za slušného premiéra (tedy za odstoupení Babiše) podepsalo již 300 000 lidí! Děkujeme!
 • 18.11.2018 - Babiš 17/11 položil kytici k památníku 17. listopadu již o půl jedné ráno. K památníku se přikradl tajně, aby ho vidělo co nejméně lidí. Šokující je, že ráno odletěl do Švýcarska za svým synem, který o něm řekl, že lže a že si přeje vypovídat policii. Od té doby Andrej Babiš junior mlčí a nekomunikuje ani s novináři, ani s policií.
 • 17.11.2018 - Fotky z pochodu Za slušné Česko a z následné demonstrace DEMISI! k prohlédnutí ZDE.
 • 17.11.2018 -

  Zatímco na demonstraci na podporu hnutí ANO se sešlo v sobotu celkem 40 lidí, vyzvat Babiše k demisi přišlo v sobotu na Staromák asi 30 000! Někteří se už nevešli. Ve chvíli, kdy dorazilo na místo čelo průvodu Za slušné Česko, byl konec průvodu ještě na Malé straně. Články a fotky z naší akce obletěli svět. O protestech proti Babišovi a o jeho průšvizích psala i BBC a mnoho předních německých deníků. Babiš řekl, že ho demonstrace posilují, což znamená jediné: bojí se jich. Můžou mu totiž opravdu hodně uškodit. A konečně - atmosféra byla úžasná! Jen se podívejte na závěrečnou hymnu - cítíte tu naději?

  PŘENOS z Pochodu za slušné Česko a z Demonstrace DEMISI! najdete ZDE nebo na DVTV.

 • 17.11.2018 - 290 000 PODPISŮ!
 • 17.11.2018 - DNES SLAVÍME PRVNÍ NAROZENINY. JUPÍ!
 • 16.11.2018 - 280 000 PODPISŮ!
 • 16.11.2018 -

  Podle průzkumu MEDIANU si většina Čechů (56%) myslí, že by měl skončit buď Babiš, nebo celá vláda. Dalších 15% neví. Jen 29% si přeje zachovat vládu v současné podobě. Babiše si nepřeje dokonce ani jistá část jeho skalních voličů a významná část jeho okrajových voličů. Výsledky průzkumu ZDE.

 • 16.11.2018 - 270 000 PODPISŮ!
 • 16.11.2018 - Premiér Babiš prohlásil: "Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy. Nech si to všichni zapamatují. Nikdy." Tím posunul Českou republiku někam na úroveň Turkmenistánu. Tohle demokratický politik nikdy nesmí říct. V normální zemi, když politik udělá průšvih, tak odstoupí. Je to slušnost.
 • 15.11.2018 - Prezident ČR Zeman řekl, že kdyby sněmovna vyslovila vládě nedůvěru (kvůli trestnímu stíhání a dalším kauzám Andreje Babiše), nechá tuto vládu vládnout několik měsíců v demisi a poté pověří sestavením nové vlády opět Andreje Babiše. Tím de facto řekl, že pohrdá Parlamentem a že je ochoten otevřeně jít proti vůli lidu vyjádřené ve volbách. ČR je parlamentní, nikoli prezidentskou republikou a prezident by měl vůli Parlamentu v takto důležité věci respektovat.
 • 15.11.2018 - Andrej Babiš mladší znovu kontaktoval novináře. Napsal, že jeho otec lže a že si přeje vypovídat před policií. Citace: „Teď čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie. Tím překročil červenou čáru, protože to je lež a sahá to a dotýká se to mé osobní svobody. Nejsem vůbec pod ‚dozorem' ve Švýcarsku, ale volný. Četl jsem taky, že policie znovu otevřela můj případ ‚únosu‘. Jestli je člověk opravdu unesený, nebo ne, je jedna záležitost, ale to, že můj pečovatel řekne: ‚Já a tvůj otec uděláme všechno, abys byl zavřený (v psychiatrické léčebně)‘, je druhá. Přeji si být telefonicky v kontaktu s policií ČR vyšetřující můj případ z Ukrajiny a Ruska. Možná mi to za ten trik se skrytou kamerou vybavíte.“
 • 15.11.2018 - Senát ČR vybídl Babiše k rezignaci. Usnesení podpořila i většina senátorů vládní ČSSD. "Senát považuje účast Andreje Babiše ve vládě České republiky do konce vyšetření podezření z dotačního podvodu v případu Čapí hnízdo za nepřijatelnou." "Jen jedno území je pro občana ze země NATO hůře dostupné než Krym. Je to Severní Korea."
 • 12.11.2018 - Reportéři Kubík a Slonková vypátrali zmizelého Babišova syna Andreje Babiše mladšího. Babiš mladší vypověděl na skrytou kameru velmi závažné věci, mj. že byl proti své vůli zavlečen na Krym a to z toho důvodu, aby nevypovídal v kauze Čapí hnízdo. Celou záležitost by měla dále prošetřit policie i novináři. Premiér dosud na závažné otázky odpověděl pouze diskreditací novinářů (tzv. "hyenismus") a slovy o kampani a "puči Palermo". Tato kauza může potenciálně vést k pádu celé vlády.
 • 06.11.2018 - Server iRozhlas zveřejnil unikátní analýzu: 10 DŮKAZŮ KAUZY ČAPÍ HNÍZDO. Vše je velice přehledné. Dozvídáme se mj. že Babiš "zcela vědomě a s dokonalou znalostí všech skutečností jednání jednotlivé kroky ostatních obviněných, směřující k neoprávněnému získání dotace, organizoval, řídil a koordinoval,“ či že se Babiš, který s Čapákem původně "neměl nic společného a nevěděl, komu patří", podle svědků pohyboval na staveništi už v roce 2009. Evidentně tedy lže. Vypadá to, že důkazy jsou solidní. Jak to dopadne? Lhůta pro skončení vyšetřování byla prodloužena do 31. prosince 2018.
 • 29.10.2018 -

  Přestože 28. 10. místy sněžilo, oslavy 100 let republiky stály skutečně za to! Jen se podívejte do galerie zúčastněných obcí a přečtěte si pár ohlasů! Atmosféru akce zachytil minutový závěrečný sestřih. Podívat se však můžete také na záznam celé akce či si vybrat z vystoupení jednotlivých řečníků. Před akcí vyšel rozhovor o jejím smyslu, po akci hezký reportážní článek. Věříme, že se nám podařilo vytvořit důstojnou protiváhu k mnohdy nedůstojnému programu oficiálnímu. A také, že rok 2018 se zapíše do dějin nikoliv jako rok hulvátů a bezcharakterních oligarchů, nýbrž jako rok probuzení občanské společnosti, jako rok kdy se vítr začal obracet a kdy se do české společnosti začaly navracet tři kardinální demokratické hodnoty: laskavost, kritické myšlení a odvaha. Poselství týkající se těchto tří hodnot vymezuje obecně náš budoucí program. Najdete jej v sekci Stanoviska. A je ke stažení i v PDF. Ať žije Hodnotové Česko, Morava i Slezsko!

 • 28.10.2018 - Je nám ctí oznámit, že největší oslava 100 let republiky se uskuteční v neděli 28. 10. od 19:18 na Václaváku! Přihlášte se prosím na Facebookovou událost pozvěte své přátele! Setkání se uskutečních také ve všech obcích, kde se budou chtít signatáři sejít. Podívejte se na dosud registrovaná místa ZDE, a pokud chcete relizovat oslavu spojenou s Happeningem TŘI ŠPEJLE (www.trispejle.cz), zaregistrujte svou obec ZDE. Díky! Nenechme si tohle významné výročí ukrást lidmi, kteří jeho odkaz svým chováním pošlapávají.
 • 28.10.2018 - Celorepublikové oslavy 100 LET REPUBLIKY se uskuteční v neděli 28. 10. 2018 v 19:18 hodin na náměstí a návsi kdekoliv, kde se dva neb tři milionáři sejdou. Chceme si připomenout ideje, na nichž byla naše republika založena před sto lety; chceme si připomenout události, které utvářely naši minulost a národní identitu; chceme pravdivě pojmenovat naši současnost; a chceme se konečně přihlásit k hodnotám, jež by měly orientovat naši budoucnost. Pokud se chcete do oslav zapojit i ve Vaší obci, vyplňte tento formulář a vyčkejte na další instrukce - nepůjde o nic složitého. Pojďme společně vykročit do druhé stovky! Díky! ;-)
 • 13.10.2018 - Senátní volby jsou za námi! Pro ANO to je opravdu nářez. Nejsilnější parlamentní strana získala jen jediného (1!) senátora z 27 obvodů! Ukazuje se, jak moc je Senát užitečná instituce a že je to opravdová pojistka demokracie. Extremisté, komunisté a strany trestně stíhaných estébáků se do Senátu prostě nedostanou. Za prvé totiž odpuzují skutečné osobnosti a za druhé odpuzují voliče a nemají koaliční potenciál. Takže to vypadá že Babiš ústavní ani volební zákony nezmění. Nikdy. Protože ANO už je na cestě dolů. Tak si držte čepice! ;-)
 • 12.10.2018 -

  Předseda poslanecké Sněmovny ČR Vondráček (ANO) jede s Václavem Klausem mladším do Moskvy setkat se s lidmi, kteří jsou na sankčním seznamu Západu. Nebude jim hubovat ani za Sýrii, ani za Krym, ani za hybridní válku, ani za Skripala, nýbrž bude s nimi "oživovat vztahy mezi oběma parlamenty". Hurá.

 • 09.10.2018 - Babiš posiluje svůj vliv v médiích. Mafra kupuje volnočasové časopisy z Bauer media. „Bauer media měsíčně zasahují více než pět milionů čtenářů, kteří do značné míry sdílejí pravý i levý konzumní střed, tedy hodnoty, které ANO prodává v kampaních. Akvizice posiluje efektivitu komunikace hnutí s potenciálními voliči v nepolitickém tržním segmentu. Nápadná konzumní přitažlivost časopisů bude nenápadně posilovat efektivitu volebních kampaní ANO,“ uvedl nedávno pro Deník Referendum mediální expert Jaromír Volek. Aktuální Babišův mediální vliv mapuje v krátkém videu Seznam.cz
 • 08.10.2018 -

  Tentokrát zpráva globálního rázu, která však má a zejména bude mít vliv i na naši politickou scénu. Mezinárodní vědecký panel OSN pro klimatickou změnu zveřejnil zprávu, podle níž musí lidstvo podniknout radikální kroky, nemá-li dojít ke katastrofickým a nevratným změnám, které by mimojiné mohly uvést do migračního pohybu stamiliony lidí. Dochází nám čas.

 • 06.10.2018 - Komunální volby jsou za námi. Shrnující reportáž připravilo 168 hodin. Volby vyhráli nezávislí kandidáti a místní sdružení (celkem přes 40 000 zastupitelů). Dále se umístiily KDU-ČSL (3200+500 zastupitelů), STAN (2200+1600), ODS (2300), ČSSD (1800), ANO (1700), KSČM (1400). Nejvíce zastupitelů oproti minulým volbám ztratila ČSSD (1800) a KSČM (1100). V krajských městech kromě Liberce zvítězilo ANO, ale v Praze skončilo až páté. Celkově jde tedy o vítězství slabé a předznamenávající budoucí sešup ANO.
 • 02.10.2018 - Úspěch! Petr Štěpánek se i díky našim protestům nakonec do RRTV nedostal. Babiš prý samozřejmě o ničem nevěděl, netuší proč ANO tak nemožného kandidáta navrhlo a teď musí situaci zachraňovat! Štěpánek nakonec vlastní kandidaturu stáhl.
 • 26.09.2018 - Hnutí ANO nominovalo do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petra Štěpánka, který se netají názorem, že Českou televizi je třeba zničit. Hlasování má proběhnout tajně 2. října. Z toho důvodu svoláváme demonstraci, která se uskuteční 1. října v 19:00 na Malostranském náměstí v Praze. Chceme apelovat na poslance, aby 1) hlasovali o Štěpánkovi a budoucnosti veřejnoprávních médií VEŘEJNĚ, nikoli tajně, a aby 2) vybrali kompetentnějšího kandidáta. Poslancům adresujeme také OTEVŘENÝ DOPIS.
 • 24.09.2018 - Babiš má problém. Už zase ovlivňuje své noviny. Z vedení Lidových novin proto odchází významní redaktoři. Nepřekousnou, že si Babiš jen tak pošle do novin, co se má otisknout, a ono to do pár hodin vyjde. Pan premiér samozřejmě nemá s těmito novinami vůbec nic společného a neví, proč je koupil. A navíc přísahal na zdraví svých dětí, že své noviny ovlivňovat nebude. Občas se mu to ale trochu vymkne. Proč po 27 letech z Lidovek odchází popisuje v rozhovou Petra Procházková.
 • 23.09.2018 - Máme radost! Byli jsme nominováni na cenu Křišťálová lupa 2018 v kategorii "Veřejně prospěšná služba". Ocitli jsme se tak vedle samých užitečných a zajímavých projektů, což je pro nás ctí.
 • 12.09.2018 - Evropský parlament schválil doporučení zahájit s Maďarskem disciplinární řízení kvůli vážnému porušení unijních hodnot a kvůli obavám o stav maďarské demokracie. Polovina českých europoslanců se postavila za Orbána, stejně tak jako Okamura, Foldyna, Klaus ml., Zeman a Babiš. Ten dokonce označil vlastní europoslance, kteří hlasovali proti Orbánovi, za "zrádce". Vzhledem k závažnosti tématu jsme zhruba o týden později publikovali naše stanovisko k orbanizacím vůbec, ať už jde o Maďarsko, Česko či jiné země.
 • 11.09.2018 - Babiš opakovaně označuje lidi, co s ním vyjadřují nesouhlas, za demonstranty na objednávku. Platí je prý opozice. Teď za své lži možná ponese odpovědnost. Lži se u premiéra prostě nesmí stát normou. Podívejte se na reportáž.
 • 10.09.2018 - Spustili jsme informativní web Chvíle pro Senát. Jeho cílem je shromáždit na jednom místě dostupné objektivní informace o všech kandidátech do Senátu. Chceme tím jednak podpořit zájem občanů o senátní volby, jednak pomoci voličům se v bohaté a trochu nepřehledné nabídce kandidátů zorientovat. Podívejte se sami.
 • 05.09.2018 - Během výstražných sirén jsme protestovali proti skutečnosti, že nám dosud vládnou lidé vesměs nejapní, že nejapnost získává křídla a že blbouni v české politice dosud nevyhynuli. Pár fotek na ukázku.
 • 29.08.2018 - Prezident Zeman zalitoval, že se české novináře (narozdíl od Blbouna nejapného) dosud nepodařilo vyhubit. Učinil tak půl roku po brutální vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Prezidentovy výroky odsoudil generál Petr Pavel.
 • 28.08.2018 - Před ruskou ambasádou v Praze se uskutečnil tichý protestní pochod na podporu Olega Sencova. Podrobnosti a video z akce k vidění v sekci INFO. O akci informoval Český rozhlas.
 • 25.08.2018 - Ruská policie v Moskvě zatkla lidi, kteří připomínali okupaci Československa 1968. Mezi zatčenými byli potomci lidí, kteří protestovali již v roce 1968 a kteří si za svůj protest vysloužili kriminály, léčebny a emigrace. V Rusku se toho za 50 let zase tolik nezměnilo.
 • 22.08.2018 -

  Snaživí straníci navrhují svého guru na státní vyznamenání! Za co? Přece za "celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku a s tím spojenou korupcí". Navíc je podle nich třeba ocenit, že se náš trestně stíhaný premiér zasloužil o „vnitrostátní politickou stabilizaci českého státu“ sestavením vlády. Sestavování sice trvalo právě kvůli jeho osobě tři čtvrtě roku, ale nakonec se to přece povedlo! Co na to říct? Snad jen to, že je s podivem, že se na vyznamenání nenavrhl Babiš sám.

 • 21.08.2018 - Stanovisko Milionu chvilek k 21. srpnům...
 • 21.08.2018 - Agent StB řečnil u Rozhlasu o svobodě a demokracii. Byl vypískán.
 • 20.08.2018 - Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu. Podívejte se na záznam.
 • 16.07.2018 - Babiš musí EU prokázat, že neovládá svěřenský fond, nebo odstoupit. Pokud to nedoloží, přijde Agrofert o dotace.
 • 16.07.2018 - Trestně stíhaný premiér Babiš je nově hlavním koordinátorem boje s korupcí a střety zájmů. Jmenoval se sám.
 • 12.07.2018 -

  Babišova nedůvěryhodná vláda získala důvěru.

  • Vedená trestně stíhaným člověkem s minulostí agenta StB, který je navíc v obrovském střetu zájmů.
  • Postrádá ministra zahraničí.
  • Vznikla za podpory komunistů.
 • 11.07.2018 -

  DEMONSTRACE PROTI VLÁDĚ NÁRODNÍ OSTUDY! Hned vedle parlamentu ve chvíli, kdy bude tato vláda žádat o důvěru.

  Nechceme vládu trestně stíháného agenta StB a ministra spravedlnosti v jednom, nechceme vládu závislou na komunistech, nechceme vládu, v níž bude ministrem obrany příslušník pohotovostního pluku VB, nechceme vládu složenou z ochotníků namísto tisíckrát slíbených odborníků!

  Praha, Malostranské náměstí 15:00. FB UDÁLOST.

 • 10.07.2018 - Tak tu máme vládu expertů - Seznamte se s jednotlivý odborníky. Skládání vlády je disciplína, která panu Babišovi prostě moc nejde.
 • 09.07.2018 - Taťána Malá rezignovala. Nejprve se zjistilo, že opisovala nejen ve své první, ale i v druhé diplomové práci. Když se na to paní Malé chtěli vyptat redaktoři ČT, byli vyvedeni ochrankou. Někteří členové legislativní rady vlády pohrozili rezignací. Nakonec paní Malá svolala tiskovou konferenci s tím, že se obhájí. Neobhájila, byla to fraška. Prohlásila, že opsané pasáže tam sice jsou, ale ona plagiátorkou není a za svou prací si stojí. Rezignovat nehodlá. Tři hodiny na to rezignovala. Ministerstvo spravedlnosti by prý místo ní mohl dočasně vést trestně stíhaný Andrej Babiš.
 • 09.07.2018 -

  Výročí 20 let od opoziční smlouvy. V roce 1998 si dvě největší strany (ČSSD+ODS) rozparcelovaly vliv ve státě. Důsledky byly katastrofální: korupce, zametání kauz pod koberec, arogance moci a ztráta důvěry veřejnosti v politiku. Pánové Klaus se Zemanem nesou hlavní odpovědnost za destruktivní stav české politiky, který nakonec vynesl k moci Babiše. Nezapomínejme na to.

  Dnes je na dohled druhá opoziční smlouva, tentokrát nepsaná - mezi Zemanem a Babišem.

 • 07.07.2018 - Andrej Babiš byl vypískán Sokoly i účastníky karlovarského filmového festivalu. Lidé se probudili. Babiš už mezi ně nemůže jen tak přijít. Možná, že nám bude vládnout čtyři roky. Možná to ale budou čtyři roky pískání, karikatur a volání "hanba". Možná, že si na to nikdy nezvykneme a nezačneme dělat, že je tahle nepřijatelná situace normální. A to pro Babišovo spasitelské ego nebude vůbec příjemné... Možná...
 • 04.07.2018 - Už za týden nám budou vládnout komunisti. Po celé zemi se proto ve středu 4. 7. uskuteční nový druh protestu: Generální ministávka. Přesně ve 12:00 se po celé zemi rozezní sirény a my je doprovodíme svým komentářem na transparentu. Každý z nás se tak může stát pro ostatní výstražnou sirénou. Další informace a jak se zapojit se dozvíte v článku či v sekci STANOVISKA. Tento druh protestu bude pravidelný. Přidejte se k facebookové události. Je důležité nemlčet. K vítězství zla stačí, když dobří lidé sedí se založenýma rukama.
 • 02.07.2018 - Dluh vlády stoupl za první čtvrtletí o 83,8 miliardy korun. To je skoro miliarda denně.
 • 30.06.2018 - Zemřela Dagmar Burešová, první polistopadová ministryně spravedlnosti, která za normalizace zastupovala řadu disidentů včetně matky Jana Palacha.

  "Strach je přirozený," vrátila se Dagmar Burešová v roce 1992 v rozhovoru pro časopis Playboy k tomu, jak vnímala za normalizace spory s totalitním státem. "Jen hlupák nemá nikdy strach, protože nemá dost fantazie, aby si dokázal představit, co vše se může stát. Ale strach je třeba umět překonávat. V jeho překonávání se rodí statečnost. Dovedeno do důsledků, kdo ho nechce překonávat, není statečný, jen zbabělý," uvedla. Slova dnes velmi aktuální, "nad perly vzácnější", chtělo by se dodat.

  Čest její památce.

 • 28.06.2018 - Ministryně spravedlnosti Malá opisovala ve své diplomové práci.
 • 27.06.2018 - MEZINÁRODNÍ DEN OBĚTÍ KOMUNISMU. V Českých Budějovicích KONCERT za oběti komunismu. V Brně pietně-protestní akce "Nesouhlasíme s návratem komunistů k moci". V Praze pietní akt "Světla pro památku Milady Horákové a všech obětí komunismu".
 • 27.06.2018 - Nastupuje druhá Babišova vláda. Nastupuje na "den obětí komunismu", 68 let od popravy Milady Horákové. Vláda se tím diskvalifikuje jako nositel národní paměti, pokud jde o období 1948 až 1989. Nastupují komunisté a bezhodnotoví podnikatelé s mocí. Mocichtiví, nekompetentní lokajové. Dost možná nejhorší vláda od revoluce.
 • 25.06.2018 - Babiš ovládl ČEZ. ČEZ = obrovská moc + energetická (a geopolitická) budoucnost naší země.
 • 24.06.2018 - 260 000 PODPISŮ!
 • 22.06.2018 -

  Ministryní spravedlnosti se stane Taťána Malá - žena, která před tím, než byl Babiš vydán trestnímu stíhání, navrhovala toto: „Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby.“

  Zdá se, že idealisté už ANO opustili a teď zůstali jen pragmatičtí a mocichtiví lokajové. Máme se zřejmě nač těšit. Žádné odsouvání stíhání už nebude potřeba. Ono je přece lepší ho rovnou zrušit.

  Navíc je Malá v obrovském střetu zájmů. Spoluvlastní insolvenční firmu a její manžel je 1) insolvenční správce a zároveň 2) poskytuje mikropůjčky, kvůli nimž se lidé často do insolvence dostávají. A kdo připravuje insolvenční zákon? Malá... To nám toho z právního státu asi hodně zbyde. Začínáme dohánět mafiánské Slovensko.

  Když Babiš tak šermoval slovy "mafie, korupce, Palermo, klientelismus", zapomněl se zmínit, že to je vyhlášení jeho volebního programu.
 • 22.06.2018 - V sekci INFO přibylo naše již čtvrté video, tentokrát věnované kauze Čapí hnízdo. Kauza se táhne už několik let a řeklo se toho kolem ní mnoho. Shromáždili jsme proto známé informace včetně Babišovy obhajoby na jedno místo, aby to bylo vše přehledně před námi. Proč Babiš o čapáku prokazatelně lhal a jak moc mu lze věřit jeho "obhajobu", to ať posoudí každý sám.
 • 21.06.2018 - Podle Transparency International Babiš stále ovládá svůj majetek "odložený" do svěřenských fondů. "Získali jsme přímý důkaz, že Babiš zůstal ovládající osobou Agrofertu. Mělo by se přezkoumat, zda má Agrofert nárok na obří dotace, které dostával a dostává, nebo dokonce, zda by je neměl vracet." VÍCE ZDE.
 • 18.06.2018 -

  Píšou o nás ve Švýcarsku (Neue Zürcher Zeitung)! V článku s trefným názvem: Čeští komunisté se spojují s třídním nepřítelem

 • 17.06.2018 -

  Babiš nepřišel na vlastní tiskovou konferenci. Po jednání s prezidentem Zemanem v Lánech utekl před dvěma desítkami „demonstrantů“. Svolané tiskové konference se namísto něj ujal náš spolek Milion chvilek pro demokracii. Podrobnosti v sekci INFO.

 • 16.06.2018 -

  Babiš odmítá navrhnout socialistického kandidáta na ministra zahraničí Pocheho. Nehledě na to, že Poche je pěkný ptáček, to dokazuje hlavně to, že druhá opoziční smlouva je tady. Opět si dva subjekty rozdělí moc ve státě. Tentokrát to jsou Zeman a Babiš. To oni sestavují vládu. ČSSD i KSČM sehrají stafáž a dostanou za to svůj podíl moci či financí. My to budeme pár let sledovat, skřípat zuby a doufat, že i voličům těchto stran dojde, kdo je poškozeným: Česká republika. Ale nebudeme k tomu mlčet. To nebudeme. I nadále bude potřeba pojmenovávat věci pravými jmény a říkat ďáblovi ne.

  P. S. Babiš Pochemu doporučuje, že by se měl zachovat státotvorně a nelpět na své funkci. Z jeho úst to zní skoro jako absurdní humor.

 • 15.06.2018 -

  ČSSD se ve vnitrostranickém referendu rozhodla vstoupit do vlády s Babišem a dát tak podíl na moci i komunistům. Mnoho komentátorů to hodnotí jako politickou sebevraždu rozložené strany. Tento krok navíc nápadně připomíná tragickou chybu z roku 1948, kdy se socialisté nakonec sloučili s komunisty. Detailně a pronikavě analyzuje současnou situaci v ČSSD její bývalý člen Jakub Patočka.

 • 15.06.2018 -

  Prezident země podal na trenýrkovém happeningu zprávu o vlastní úrovni. Netřeba se tím vzrušovat. Opravdový happening opravdového Pana Prezidenta přece vypadá jinak.

 • 14.06.2018 -

  Je to pět let od policejní razie na Úřadu vlády. „Bezprecedentní policejní razie na Úřadu vlády měla sice naprosto minimální výsledky, ale její důsledky pro českou politiku byly fatální. Nejenže způsobila pád Nečasova kabinetu, ale především odstartovala success story Andreje Babiše.“ glosuje s odstupem Petr Honzejk.

 • 13.06.2018 -

  „Ten, kdo demonstruje proti výsledku demokratických voleb, není demokrat. My jsme ale v žádném případě nedemonstrovali proti výsledku voleb. Až budeme stát na náměstích a protestovat proti tomu, že hnutí ANO vyhrálo volby se třiceti procenty, nebo budeme hlásat, že byly volby zmanipulované, anebo že prezidentské volby vlastně vyhrál Jiří Drahoš, tak o nás někdo bude moct říct, že demonstrujeme proti volebním výsledkům.“ řekl mimojiné Mikuláš Minář v tomto rozhovoru.

 • 13.06.2018 -

  Babišova vláda začíná osekávat média. ČT a ČRo přijdou o půl miliardy ročně.

 • 11.06.2018 -

  Dosud nejdetailnější a nejhlubší rozhovor o současné situaci, Babišovi a Milionu chvilek vedl s Mikulášem Minářem Petr Ludwig.

 • 10.06.2018 -

  ANO ztrácí preference. Pokles začal v březnu 2018, což se kryje se začátkem kampaně Milion chvilek pro demokracii

 • 09.06.2018 -

  „Za komunismu bylo lépe“ hlásá dodnes místopředseda KSČM Josef Skála, který si své krycí jméno agenta StB „Josif“ zvolil po Josifu Stalinovi a který dle vlastních slov 21. 8. 1968 vítal na ruzyňském letišti sovětská vojska.

 • 08.06.2018 -

  S výjimečným projevem vystoupil na demonstraci 5. 6. Martin Jaroš. Náš komentář k jeho vystoupení i k faktu, že jsme na pódium pozvali zástupce parlamentních stran (za což jsme byli opakovaně kritizováni z mnoha stran), najdete v sekci INFO.

 • 07.06.2018 -

  Z mediálních ohlasů: Velcí hráči vesměs mlčí, Z televizí věnovala ČT 3 minutovou reportáž a informovala o dění v regionech, Prima věnovala lakonickou 30s zprávu, Nova si demonstrací vůbec nevšimla. Živý přenos nabídl Seznam či Economia (DVTV). Internetové reportáže: Novinky.cz, iDnes, Info.cz, Blesk.cz, Echo24, Forum24, Týden.cz, Deník.cz, Reflex. Komentáře: Martin Fendrych o smyslu protestů, Bohumil Pečinka o formujícím se hnutí. Rozhovor pro Deník.cz. Babišova reakce. Reakce zahraničních agentur, například Reuters či DailyMail. Velký ohlas zaznamenaly protesty v regionálních periodicích.

 • 06.06.2018 -

  V sekci INFO přibylo PODĚKOVÁNÍ všem, kdo si našli chvilku pro demokracii. Díky! ????

 • 06.06.2018 -

  Premiérem České republiky byl podruhé jmenován trestně stíhaný agent StB v obrovském střetu zájmů, který křivě přísahal na zdraví svých dětí, který se dosud opíral o komunisty a extremisty a který si bez důvěry parlamentu podmaňoval státní aparát. Důvody k protestům tedy ještě nějaký ten čas budou. Podívejte se na krátký komentář k jeho „čestnému slibu“.

 • 05.06.2018 -

  JEDNOU PROVŽDY. Setkání signatářů petice Milion chvilek pro demokracii se uskutečnilo v úterý 5. 6. v 18:00 na Václavském náměstí a ve více než 145 dalších obcích po celé České republice! V Praze přišlo 20 000 lidí, v dalších městech celkem více než 11 500. Podívejte se na 1) Videopozvánku, 2) Mapu zapojených obcí, 3) Fotogalerii zapojených obcí, 4) Záznam pražské demonstrace, 5) Vystoupení jednotlivých řečníků.

 • 03.06.2018 - 250 000 PODPISŮ!
 • 29.05.2018 - POSLEDNÍ ZVONĚNÍ aneb hrncový a pokličkový protest po celé ČR – v 18:00. Článek o akci ZDE. FOTKY od nás i od Vás ZDE. Otázky a vzkazy pro Babiše ZDE.
 • 29.05.2018 - Rozhovor s Mikulášem Minářem o smyslu protestů a o demonstracích chystaných na 5. června ZDE.
 • 27.05.2018 - V sekci info přibylo 3. video z naší dílny. Jeho tématem je proměna politické kultury v ČR za posledních 10 let.
 • 27.05.2018 - „Zvrat“ v kauze Čapí hnízdo má podivné pozadí. Bude po Faltýnkovi brzy zastaveno i Babišovo trestní stíhání?
 • 22.05.2018 - NĚMÁ DEBATA v 18:00 na Staroměstském náměstí a po celé ČR! Článek o akci ZDE. Fotogalerie třeba ZDE. Videosestřih ZDE.
 • 21.05.2018 - ČSSD otevírá vnitrostranické referendum o vstupu do vlády s Babišem. Jestli díky této straně vznikne vláda trestně stihaného agenta StB závislá na zájmech komunistů, se dozvíme 15. 6. 2018.
 • 21.05.2018 - V sekci info přibylo shrnutí Babišovy „ochrany nezávislé policie“ za poslední půlrok.
 • 19.05.2018 - V sekci stanoviska najdete pod nadpisem "Milionové finále" 3 akce, jimiž vyvrcholí kampaň Milion chvilek pro demokracii. Tři úterky po sobě, vždy v 18:00 hodin. Odehrají se 2 symbolické protesty: NĚMÁ DEBATA – POSLEDNÍ ZVONĚNÍ a závěrečná demonstrace „JEDNOU PROVŽDY“. Zveme všechny signatáře, aby 5/6 v 18:00 vyšli na náměstí či náves své obce a dali tak najevo, že stojí za demokratickými hodnotami, a proto odmítají Babiše a vznikající vládu.
 • 17.05.2018 - Končí šéf civilní rozvědky Šašek. Nahradí ho Babišův muž Musílek.
 • 16.05.2018 - Andrej Babiš s námi nakonec odmítl veřejně diskutovat. Svoláváme proto NĚMÝ PROTEST – NĚMOU DEBATU na 22. 5. 2018.
 • 16.05.2018 - Ředitel pražské policie Trojánek odchází z funkce. Jako šéf pražských policistů se postavil za svého podřízeného Pavla Nevtípila, který vyšetřuje případ Čapí hnízdo.
 • 12.05.2018 - Pokračuje vyjednávání vlády ANO + ČSSD + (KSČM). Komunisté si diktují podmínky.
 • 09.05.2018 - Spolupracujeme se „Společně to dáme“!
 • 08.05.2018 - Politický podnikatel
 • 03.05.2018 - Žalobce zrušil trestní stíhání Faltýnka. U Babiše stíhání zatím pokračuje.
 • 30.04.2018 - Žlutá je barva naše. Řepka, řepka, řepka.
 • 23.04.2018 - Babiš nehodlá odstoupit ani pokud bude odsouzen.
 • 20.04.2018 - Člen ANO Mourek napsal výstižný dopis pražským kolegům.
 • 20.04.2018 - Šéfem sněmovní komise pro kontrolu GIBS se stal poslanec ANO Mašek.
 • 17.04.2018 - Ředitel GIBSU Murín končí po Babišově nátlaku. Trestně stíhaný premiér bez důvěry odstavil ředitele klíčového policejního útvaru.
 • 16.04.2018 - Vyzýváme Andreje Babiše k veřejné debatě. O pár dní později Babiš naši výzvu přijal!
 • 16.04.2018 - 240 000 PODPISŮ!
 • 15.04.2018 - 2. video z naší dílny jsme nazvali: BABIŠ - OBĚŤ SVĚTOVÉHO SPIKNUTÍ. Najdete jej v sekci INFO.
 • 12.04.2018 - Babišovi se bouří poslanci. Kolem 25 jich nechce učinit vládu závislou na hnutí SPD.
 • 09.04.2018 - Andrej Babiš prohlásil, že demonstrující nechtějí vést debatu a argumentovat.
 • 09.04.2018 - Demonstrace se konaly ve 20 městech po celém Česku.
 • 09.04.2018 - Námi organizované demonstrace Za slušného premiéra a slušnou vládu se v Praze zúčastnilo 10 - 20 000 lidí!
 • 07.04.2018 - Ministr spravedlnosti Pelikán (ANO) oznámil, že nebude v další vládě. Nelíbí se mu vstřícnost mnoha jeho kolegů poslanců k SPD.
 • 05.04.2018 - Zkrachovala vyjednávání o vládě ANO + ČSSD s tolerancí od KSČM. Mimo jiné i kvůli tomu, že Andrej Babiš se nedokázal vzdát Ministerstva vnitra či přenechat premiérskou funkci někomu jinému z hnutí ANO.
 • 02.04.2018 - Přidáváme se k demonstracím svolaným na 9. dubna. Budeme demonstrovat za slušného premiéra a slušnou vládu. Aktuální přehled chystaných událostí najdete ZDE.
 • 30.03.2018 - Vydali jsme prohlášení ZA 5 DVANÁCT! Vyzýváme v něm občanskou společnost ke sjednocení a k obraně základních demokratických principů.
 • 28.03.2018 - 1. video z naší dílny jsme věnovali Babišově snaze o OVLÁDNUTÍ STÁTNÍ SPRÁVY. Najdete jej v sekci INFO.
 • 26.03.2018 - 230 000 podpisů!
 • 23.03.2018 - Objednali jsme 10 000 placek. Přáli bychom si, aby se naše placka dostala ke každému signatáři! Tak se těšte ????
 • 19.03.2018 - 220 000 PODPISŮ!
 • 17.03.2018 - Rozhovor na DVTV
 • 17.03.2018 - 210 000 PODPISŮ!
 • 15.03.2018 - Již 200 000 lidí si našlo chvilku pro demokracii! DĚKUJEME!
 • 13.03.2018 - 190 000 PODPISŮ!
 • 12.03.2018 - 180 000 PODPISŮ!
 • 11.03.2018 - Rozhovor pro Echo24
 • 11.03.2018 - 170 000 PODPISŮ!
 • 11.03.2018 - 160 000 PODPISŮ!
 • 10.03.2018 - 150 000 PODPISŮ!
 • 09.03.2018 - 140 000 PODPISŮ!
 • 08.03.2018 - 130 000 PODPISŮ!
 • 07.03.2018 - V sekci PODEPSALI přibyla možnost vyhledávání podpisu podle jména či e-mailu.
 • 07.03.2018 - 120 000 PODPISŮ!
 • 06.03.2018 - 110 000 PODPISŮ!
 • 06.03.2018 - Již 100 000 lidí si našlo chvilku pro demokracii! DĚKUJEME!
 • 06.03.2018 - 90 000 PODPISŮ!
 • 05.03.2018 - 80 000 PODPISŮ!
 • 05.03.2018 - 70 000 PODPISŮ!
 • 04.03.2018 - 60 000 PODPISŮ!
 • 03.03.2018 - 50 000 PODPISŮ!
 • 02.03.2018 - 40 000 PODPISŮ!
 • 02.03.2018 - 30 000 PODPISŮ!
 • 28.02.2018 - 20 000 PODPISŮ!
 • 26.02.2018 - 10 000 PODPISŮ!
 • 25.02.2018 - VIDEO Chvilka pro rezignaci
 • 25.02.2018 - 70 let od komunistického puče a 100 dní od zveřejnění Chvilky pro Andreje jsme zahájili kampaň Milion chvilek pro demokracii. Chceme za 100 dní získat milion podpisů pod petiční prohlášení Chvilka pro rezignaci.
 • 17.02.2018 - Rekapitulujeme po 3 měsících od zveřejnění Chvilky pro Andreje. Ukázalo se, že 1) Babiš nechce vést dialog, 2) Babiš nemyslel vážně své sliby o rozvíjení demokracie, 3) Babišovo trestní stíhání je dobře odůvodněné, 4) Babiš je oprávněně veden jako agent StB, 5) Babiš ze sebe dál dělá oběť světového spiknutí. Z těchto důvodů považujeme za nepřijatelné, aby takový člověk nadále stál v čele státu. Svou šanci ukázat se jako opravdový demokrat Babiš promrhal. Po chvilce pro Andreje proto přišel čas na Chvilku pro rezignaci.
 • 17.02.2018 - Chvilku pro Andreje podepsalo 25 000 lidí!
 • 13.02.2018 - Babišova žaloba na ÚPN, že byl jako agent StB veden neoprávněně, byla zamítnuta.
 • 05.02.2018 - Zřídili jsme transparentní účet určený pro naplňování základního účelu spolku.
 • 31.01.2018 - Založili jsme spolek Milion Chvilek, jehož účelem je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“.
 • 19.01.2018 - Babiš a Faltýnek byli sněmovnou vydáni trestnímu stíhání. Babiš prohlásil, že si případ objednala "mafie".
 • 16.01.2018 - Babišova vláda nezískala důvěru.
 • 11.01.2018 - Byla zveřejněna kompletní zpráva OLAF mluvící jasně o možném dotačním podvodu.
 • 10.01.2018 - Upozornili jsme média na to, že z Babišovy Smlouvy s občany České republiky vypadla po volbách rovnost "před zákonem".
 • 01.01.2018 - Výzvu Chvilka pro Andreje podepsalo 10 000 lidí.
 • 24.12.2017 - Vyšel článek o naší iniciativě na Echo24.
 • 01.12.2017 - Během prosince a ledna několikrát vyjednáváme s Andrejem Babišem o veřejné schůzce a veřejné odpovědi na Výzvu, bohužel neúspěšně.
 • 24.11.2017 - Výzvu Chvilka pro Andreje podepisují známé osobnosti.
 • 17.11.2017 - V The Student Times vyšel rozhovor o naší iniciativě.
 • 17.11.2017 - Výzvu Chvilka pro Andreje jsme osobně předali Andreji Babišovi. Slíbil, že se ozve.
 • 17.11.2017 - Zveřejnili jsme výzvu Chvilka pro Andreje. Žádali jsme v ní Andreje Babiše, aby plnil vlastní předvolební sliby ze své „Smlouvy s občany ČR“. Chtěli jsme mu dát šanci ukázat, že své sliby myslel vážně a že by mohl být dobrým prodemokratickým premiérem.