Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Materiály pro prezidentské volby

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Ke stažení a tisku

Leták k druhému kolu

Letáky je možné vytisknout a roznést. Třeba do poštovních schránek. Je možné je také použít jako plakát k vyvěšení na legální plochy
Náhledy letáku:


Stáhnout leták v PDF v černobílé variantě: https://milionchvilek.cz/files/spolecne-pro-demokrata-cernobily.pdf 
Stáhnout leták v PDF v barevné variantě: https://milionchvilek.cz/files/spolecne-pro-demokrata-barevny.pdf 

Babiš vs Pavel leták


Stáhnout leták v PDF: https://milionchvilek.cz/files/babisversusgeneral-nenicoresit.pdf 

"Není pravda, že..." leták

Leták vyvracející Babišovy nejčastější lži v kampani

Náhled letáku:

Stáhnout leták v PDF: https://milionchvilek.cz/files/nenipravdaze.pdf 

10 důvodů, proč by Andrej Babiš neměl být prezidentem

Důvodů, proč nemá být Andrej Babiš prezidentem, je mnoho. Tady jsme jich sepsali deset. Je možné je vytisknout a roznést nebo je použít jako arugmentář v diskuzích o volbách.

Náhled dokumentu: 

Stáhnout 10 důvodů v pdf: https://milionchvilek.cz/files/10duvodu.pdf 

_____________________________________________________________________________________________

Sdílení videa "Každý z nás je dílem skládačky"

Ve videu účinkují aktivní občané z celé republiky, Danuše Nerudová, Pavel Fischer, Marta Jandová, Honza Musil, Aleš Háma, Ester Geislerová, Marek Lambora, Olga Sommerová, Monika MacDonagh-Pajerová nebo Josef Polášek.

Náhled videa: 


Sdílet video na Facebooku: https://www.facebook.com/milionchvilek/videos/1326459651525103/
Zhlédnout video na YouTube: https://youtu.be/g62j4eZvc2Y 
_____________________________________________________________________________________________

Ke sdílení na sociálních sítích

Na svých sítích jsme poublikovali řadu grafik a textů, které můžete směle použít na svých sítích, i se svými texty.

Graf voličů

Náš text:

Máme dobře našlápnuto, jako minule. Nesmíme to ale podcenit, jako minule. 

Všem voličům, kteří se ve volbách postavili za demokratické hodnoty, patří velké díky! Bylo nás opravdu hodně. Nás, kterým vadí, kam zemi táhl Miloš Zeman. Nás, kteří nechceme dopustit, aby Hrad ovládl jeho nástupce Andrej Babiš. Nás, kteří jsme volili slušnost na Hrad, ať už ji v našich očích nejlépe reprezentoval Petr Pavel, Danuše Nerudová, Pavel Fischer nebo Marek Hilšer.

Během dvou týdnů před druhým kolem nesmíme polevit. Z průzkumu společnosti QED Group (https://www.sociomapping.com/in-the-press/analyza-prezidentske-volby-cr-2023/) jasně vyplývá, že ať už jsme volili kohokoliv z nich, máme k sobě všichni velmi blízko. Blíž, než jak nám to možná na první pohled připadá.  

Pokud chceme na Hradě člověka, který bude hájit podobné hodnoty, jako kandidát, kterého jsme vybírali v prvním kole, je nám nejblíže právě Petr Pavel. Musíme ale k druhému kolu přijít opravdu všichni. Jedině tak se prezidentem nestane oligarcha Babiš. Společně pro demokrata!

Celý příspěvek: https://www.facebook.com/milionchvilek/posts/pfbid0xQNhQ5sdVyMrP83sDcuYQERVNdQoWfoA8aXksAYLU7p8TbuWypaLqfFM271Xy7yPl


Stáhnout obrázek: https://milionchvilek.cz/files/grafdemokratu.jpeg 

Proto Babiš NE

Náš text

Andrej Babiš neustál porážku. Na tiskové konferenci po zveřejnění výsledků prvního kola prezidentské volby klasicky házel špínu všude kolem. Přišel třeba s nepodloženým osočením, že se na něj chystá kompro. Andrej Babiš si ale často plete nepříjemá fakta a kompromitující materiály. A jedním nepříjemným faktem je to, že Andrej Babiš pořád hraje o prezidentskou imunitu. 

Motivací kandidáta na prezidenta by měla být vůle posloužit zemi, občanům, změnit něco k lepšímu, vyvážit politiku vlády, vnést do společnosti demokratické hodnoty… Jenže to budeme u Andreje Babiše, který se ve druhém kole utká o přízeň voličů s Petrem Pavlem, hledat asi jen těžko. Babiše stále provází několik prošetřování policií, trestních stíhání a obžalob. Jeho osobní motivací tak dost pravděpodobně zůstává prezidentská imunita, kterou by z tohoto pohledu určitě uvítal.

Babiše několik dní před prvním kolem prezidentské volby prvoinstanční soud nepravomocně zprostil viny v kauze dotačního podvodu na Čapím hnízdě. Není to ale jediná kauza, která kandidáta provází. Navíc, pokud se státní žalobce Šaroch proti rozsudku odvolá, s případným nástupem Andreje Babiše do prezidentské funkce by se další vyšetřování a pravomocný rozsudek opět oddálil.

Městský soud v Praze doporučil k prošetření několik svědků obhajoby, bývalých a současných manažerů Agrofertu. A to kvůli podezření z křivých výpovědí. To by mohlo představovat další trestní kauzy a nepříjemnosti pro Babiše. Dále soud konstatoval sponzorské napojení Agrofertu na Čapí hnízdo, což by mohlo ovlivnit zatím odloženou reklamní větev Čapího hnízda. 

A pak je tu stále běžící prošetřování francouzskou finanční prokuraturou podezřelého offshorového schématu. Prostředníctvím  toho Babiš nakoupil malé realitní impérium na Francouzské riviéře v hodnotě 400 milionů korun. 

Nevíme, kam se vyšetřování všech těchto věcí posune, bude-li na jeho konci zastavení kauzy, zproštění viny, nebo odsuzující rozsudek. Ale to neví ani Babiš – proto by se mu prezidentská imunita hodila. Jako prezident totiž nemůže být (tak jako poslanec) vydán Sněmovnou k trestnímu stíhání. Trestní kauzy v jakékoli fázi by se musely zastavit a na 5 (a při dalším prezidentském mandátu až 10) let by ležely u ledu. Výpovědi a další důkazy by stárly. 

Zvolme si prezidenta, u kterého můžeme věřit, že motivy jeho kandidatury jsou pro občany naší země přínosem. Proto Babiš na Hrad NE!

V následujících dvou týdnech musíme spojit síly a nedovolit, aby se Andrej Babiš stal hlavou státu.

Držme si klobouky! A 27. a 28. ledna zase ve volebních místnostech! 

Celý příspěvek: https://www.facebook.com/milionchvilek/posts/pfbid032aiAwM6GHAMMDCr28USafGQminZNH1jC8oCXwv8DpW68mrZxePEaHrLPLFakFAaElStáhnout obrázek: https://milionchvilek.cz/files/protobabisne.jpeg


Pavel vs Babiš

Náš text

V této zemi je spousta lidí, kteří volí pro demokracii! To je skvělá zpráva! Děkujeme.

Gratulujeme Generál Pavel k vítězství nad Andrejem Babišem v prvním kole. 

Po sečtení výsledků máme slušně našlápnuto pro to, aby na Hradě vystřídal Miloše Zemana demokratický prezident. Dneškem ovšem ještě není zdaleka vyhráno. Do druhého kola se probojoval Andrej Babiš, a to s výrazně vyšším výsledkem, než se obecně předpokládalo. Pro demokratického prezidenta potřebujeme spojit síly ještě před druhým kolem. 

Hrajeme o hodně. Andrej Babiš je pro demokracii stále obrovským ohrožením. Je proto potřeba, aby se mu kromě Petra Pavla ve druhém kole postavili ještě jednou i nepostupující demokratičtí kandidáti. Tím,  že Petru Pavlovi budou svou podporu vyjadřovat po celé dva týdny autenticky a jednoznačně.

Děkujeme za příslib podpory od Danuše Nerudová, Pavel Fischer i Marek Hilšer!

Andrej Babiš  je stále  člověk v kolosálním střetu zájmů. Stále vlastní 1/3 soukromého mediálního trhu a neštítí se svých médií využít pro politickou kampaň. A to se teď rozjede na plné obrátky. Zároveň je to ale stále i ten člověk, kterého se nám už jednou od moci podařilo odstavit v parlamentních volbách. 

Věříme, že když spojíme síly, podaří se to znovu. Zvolíme si demokratického prezidenta!

A 27. a 28. ledna zase u volební urny! Děkujeme za to, co pro demokracii děláte!

Celý příspěvek: https://www.facebook.com/milionchvilek/posts/pfbid06JBe9eyvpU8W2QXA4DtMb5aTTewLPDALr4myztUoHVaLXBMvUD7kc9Nvxe8G7xfrl


Stáhnout obrázek: https://milionchvilek.cz/files/pavelvsbabis.jpeg

_____________________________________________________________________________________________

Sdílejte svého kandidáta

Další možnost, jak podpořit svého oblíbeného kandidáta, je roznášením jeho tiskových materiálů. Ty najdete na kandidátově webu. Kromě toho mu můžete pomoci sdílením, komentováním a "lajkováním" jeho příspěvků na sociálních sítích. Naopak komentováním příspěvků druhého kandidáta pomáháte právě jemu s dosahem příspěvku.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku