Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

TUREK A BABIŠ NA JEDNÉ LODI POD VLAJKOU PATRIOTŮ PRO EVROPU

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Je to oficiální! Hnutí ANO s předsedou Andrejem Babišem, maďarské straně Fidesz premiéra Viktora Orbána a rakouským Svobodným v čele s Herbertem Kicklem se podařilo získat dostatek členů a zástupců pro ustavení nové frakce Patrioti pro Evropu.

Pro nás se jedná především o další varovný signál. Po útocích na veřejnoprávní média a slibech o jejich zestátnění, ukázal Babiš odchodem z liberální frakce Renew (a vytvořením spojenectví s Viktorem Orbánem), že nemá problém ani s maďarskou cestou autokracie a mezinárodní izolace.

Mezi nové členy Patriotů pro Evropu se po tom, co je odmítly Lidovecká frakce (EPP) a frakce Evropských konzervativců (ECR), zařadili i nově zvolení europoslanci za koalici Přísahy a Motoristů sobě – sběratel nacistických předmětů a bývalý podporovatel neonacistického Zlatého úsvitu Filip Turek a Nikola Bartůšek. Z 21 českých europoslanců/poslankyň jich tak devět bude právě ve frakci Patriotů. Sbližování nováčků z koalice Přísahy a Motoristů sobě s ANO navíc zvyšuje Babišovi koaliční potenciál po českých sněmovních volbách.

Celkem novou frakci tvoří 13 zemí včetně České republiky. Nejvíce europoslanců/poslankyň v této frakci náleží francouzskému krajně pravicovému Národnímu sdružení. Jeho dlouholetou tváří je jeho bývalá předsedkyně Marine Le Pen. Ta je mimo jiné známá i svým ambivalentním vztahem k Rusku, které její straně poskytovalo finanční půjčky na kampaň.

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 543 395 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku