Tyto webové stránky používají cookies dle
Zásad ochrany osobních údajů a nakládání s cookies

OK
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Televizi lidem, ne stranám: výstava fotografií

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

V roce 2000, v době tzv. opoziční smlouvy, byla Česká televize na pokraji ovládnutí tehdejší politickou reprezentací. Kdyby tenkrát došlo k nejhoršímu, přišli bychom o jeden pilíř demokracie.

Přijďte se podívat na výstavu fotografií Evžena Janouška, Jana Fišera a Vratislava Hůrky, která toto období přibližuje po dvaceti letech události televizní krize a poukazuje na jejich nadčasový význam. Bude volně přístupná pod širým nebem na Jungmannově náměstí v Praze od 12. až do 24. ledna. Jednotlivé fotografie zachycují vypjatou atmosféru na Kavčích Horách i následné protesty s vyjádřeními aktérů obou stran sporu.

V pondělí 11. ledna můžete sledovat od 16:00 živý přenos ze zahájení výstavy, kde promluví autoři výstavy, předseda Milionu chvilek Benjamin Roll a pozváni jsou i účastníci tehdejších událostí. Přenos můžete sledovat na našich facebookových stránkách a YouTube kanále.

Televizní krize před 20 lety nám i dnes připomíná, jakou sílu může mít odpor občanské společnosti. Je nám inspirací, abychom neustále bránili instituce demokratického státu, a to i v této těžké době. Nezávislost České televize a veřejnoprávních médií obecně je proto jednou z našich červených čar, tedy krajních mezí, po jejichž překročení musí přijít hlasitá odpověď občanské společnosti. Současná situace v Radě ČT je alarmující, dlouhodobě ji sledujeme a jsme připraveni Českou televizi i nadále bránit.

S radostí se proto podílíme na této výstavě. To je ale možné jen díky podpoře napříč občanskou společností. Děkujeme za podporu a aktivitu vám všem, kdo si nacházíte svoji chvilku pro obranu i kultivaci demokracie. Díky zapojení nás všech může být tento rok Rokem změny.

Výstava se koná na volně přístupném Jungmannově náměstí a vstup je zdarma. Při návštěvě výstavy prosím dodržujte současná epidemiologická opatření, dodržujte 2m rozestupy a mějte nasazené roušky.

Přihlaste se k facebookové události.

Do voleb zbývá 9 měsíců.

#rokzmeny

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 470 980 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku