Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Společně pro demokrata - happening s puzzle a videospot

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Milion chvilek zveřejnil video na podporu demokratického kandidáta, promlouvají v něm i Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Ve videu voliči všech demokratických kandidátů skládají obří puzzle „Společně pro demokrata". Ukazují tak, že je potřeba se ve druhém kole spojit. Teď je důležité spojit se společně pro demokrata. I když demokratický kandidát/ka, kterého volili v prvním kole nepostoupil, sešli se jejich voliči na happeningu Milionu chvilek. Na Hradčanském náměstí vyskládali obří puzzle skládačku, která symbolizuje, že jsou společně s voliči Petra Pavla připraveni podpořit právě jeho - demokrata, který se ve druhém kole postaví Andreji Babišovi. Ze skládání puzzle vznikl videospot na podporu demokratického kandidáta, ve kterém vystupuje také Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Video Milion chvilek zveřejnil dnes odpoledne.

„Šance, že budeme mít na Hradě demokrata, jsou veliké. Bez spolupráce voličů všech demokratických kandidátů a kandidátky to ale nepůjde. U voleb je potřeba razantně odmítnout možnost, že by v našem čele usedl populista, manipulátor a lhář. A to chceme říct i tímto videem,” uvedla mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková. „Jsme rádi, že se k němu přidali voliči opravdu všech demokratických kandidátů a jsme rádi, že ve videu vystupuje i Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Podpora postupujícího demokrata a to, že se nevykašleme na druhé kolo, je teď pro budoucnost naší země klíčová.”

Ve videu kromě samotných kandidátů promlouvají také známé osobnosti, které dříve vystupovaly na podporu jiných demokratických kandidátů. Stejně jako Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer nyní jednoznačně stojí za Petrem Pavlem a hodnotami, které reprezentuje, a které po dlouhé době může přinést zpět do prezidentského úřadu.

Jde například o Olgu Sommerovou, Josefa Poláška, Martu Jandovou, Jana Musila, Ester Geislerovou, Marka Lamboru, Moniku MacDonagh-Pajerovou, Aleše Hámu a další.

Obrovské puzzle, které lidé společně ve videu skládají, o rozměru téměř 6 x 6 metrů, zobrazují Pražský Hrad, nápis “společně pro demokrata”, aktivní občanskou společnost a podané ruce. Vytvářejí tak obraz demokracie, budoucnosti, kterou si už za týden mohou občané zvolit, pokud ve volbách podpoří demokratického kandidáta.

Video najdete na YouTube kanálu zde: https://youtu.be/g62j4eZvc2Y

Autory videa jsou Bratři v klipu a Amálie Kovářová

Autor přiložené fotky z natáčení Petr Zewlakk Vrabec

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 543 395 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku