Xko
EN
Account
Zobrazit menu

Hledáme posily do týmu na stážistické pozice

Zkopírovat odkaz do schránky

Obsahotvůrce informativních a vzdělávacích projektů

V rámci této stáže budeš vytvářet faktické, srozumitelné, poutavé i komické podklady na zadaná témata.

Náplň stáže:

  • Vytváření faktických i komických podkladů na zadaná témata (justice, střet zájmů, prezident, média)

  • Rešeršování novinových článků, studií apod.

Je tato stáž pro tebe?

  • Započaté studium společenskovědního oboru (žurnalistika, veřejná politika, politologie, evropská studia, sociální geografie apod.)

  • Zkušenost s tvorbou textů a rešerší výhodou

  • Bezchybná gramatika, schopnost psát čtivé texty

  • Pečlivost a schopnost dodržovat zadání i deadliny

  • Velkou výhodou je smysl pro humor

A co nabízíme my?

  • Být aktivní součástí týmu Milionu chvilek a zkušenost práce v neziskovém sektoru

  • Podílet se na projektech, které mají pozitivní dopad

  • Individuální konzultace a podpůrné prostředí

  • Mentora, který ti bude vždy po ruce

  • Praxi v organizaci, která chrání a kultivuje demokracii v České republice

  • Zázemí v naší kanceláři

  • Certifikát o absolvování stáže

Monitorování médií

V rámci této stáže budeš pravidelně sledovat zadaná média a tvořit rešerše ze článků s konkrétní tématikou (justice, střet zájmů, prezident, média). Nemine tě sledování záznamů z Poslanecké sněmovny a tvorba stručných souhrnů.

  • Sledování zadaných médií a tvorba rešerší

  • Sledování záznamů z Poslanecké sněmovny ČR a tvorba stručných souhrnů

  • Rešerše na zadaná témata

  • Pečlivost, systematičnost, samostatnost

  • Práce s daty a seriózními médii výhodou

  • Zkušenost s programy na monitorování médií

Výzkumník

V rámci této stáže se budeš podílet na vedení polostrukturovaných rozhovorů v kvalitativním výzkumu zaměřené na různá témata spojená s demokracií a s volbami.

  • Vedení polostrukturovaných rozhovorů v kvalitativním výzkumu zaměřené na různá témata spojená s demokracií a s volbami

  • Vyhodnocování získaných dat

  • Podílení se na tvorbě kvantitativních výzkumů a jejich vyhodnocování

Je tato stáž pro Tebe?

  • Ideálně bakalářský titul ze sociologie nebo psychologie, minimálně absolvovaný předmět týkající se kvalitativního výzkumu

  • Alespoň teoretická zkušenost s vedením polostrukturovaných rozhovorů

  • Zkušenost práce s daty

  • Schopnost rychle se učit

  • Příjemný slovní projev

  • Praxi s vedením rozhovorů a práci

Podmínky stáží

  • minimálně 10 hodin týdně

  • délka stáže je na domluvě, minimálně však 3 měsíce

  • práce z naší kanceláře na Žižkové nebo z domu (to bude na vás)

  • stážistické pozice jsou neplacené.

Máte zájem stát se takto součástí Milionu chvilek? Stáže jsou volné ihned. Napište nám co nejrychleji na [email protected], připojte svůj životopis a napište nám svou motivaci, proč se k nám chcete přidat. Nezapomeňte nám taky napsat, o kterou z pozic máte zájem.

Budeme se těšit.

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 543 395 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.