Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Happening: Prezidentská kancelář Andreje Babiše

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Milion chvilek chce varovat před hrozbou možné kandidatury Andreje Babiše na prezidenta a před absurditou obžalovaného kandidáta. V pondělí ráno, v první den slyšení Andreje Babiše, přivezl spolek Milion chvilek pro demokracii před budovu Městského soudu prezidentskou kancelář prezidenta Babiše. “Ctíme presumpci neviny. Symbolickým happeningem ale chceme ukázat na absurdnost situace, kdy Andrej Babiš, člověk, který je obžalovaný z dotačních podvodů a právě teď sedí v soudní síni, vůbec zvažuje prezidentskou kandidaturu a je jedním z favoritů voleb,” řekla k důvodům pořádání akce mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková. Spolek v dalších dnech plánuje s vězeňskou kanceláří na kolečkách i roadshow po republice, dnešním dnem také spustil web www.NaHradNe.cz a novou podpisovou výzvu.

Vězeňská kancelář prezidenta Babiše je hyperbolický pohled do potenciální budoucnosti. Cílem akce není ovlivnit soudní proces nebo říkat soudu, jak má a nebo nemá rozhodnout. Instalace má upozornit na hrozbu a bizarnost situace, která by mohla nastat, kdyby se poslanec Babiš, který se už teď aktivně chystá na úlohu prezidenta, opravdu pro kandidaturu rozhodl a ve volbách uspěl. Spolek chtěl pomocí instalace ukázat také na důležitost prezidentských voleb, účasti u nich a zejména na to, jak je klíčové vybírat z demokratických kandidátů u kterých nehrozí soudní slyšení a už vůbec ne vykonávání prezidentského úřadu z cely. Kandidátů, kterým jde opravdu o službu občanům - prezident/ka by měl společnost spojovat a ne příkopy mezi lidmi vykopávat.

Dnešním dnem také Milion chvilek spustil nový web www.NaHradNe.cz. Právě ten bude rozcestníkem pro občany, kteří také vnímají Babišovu případnou kandidaturu jako hrozbu. Na webu se bude možné připojit i k podpisové výzvě. Svým podpisem se lidé mohou zavázat k tomu, že chtějí volit demokrata s šancí postoupit a že ve druhém kole na volby nezanevřou a půjdou volit demokrata i kdyby se do něj náhodou nedostal preferovaný kandidát.

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 543 395 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku