Tyto webové stránky používají cookies dle
Zásad ochrany osobních údajů a nakládání s cookies

OK
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Duo Lipovská Matocha zase překračuje svoje kompetence. Radní Lipovská podává trestní oznámení a Matocha nechápe zákon o ČT

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Dnešní jednání Rady ČT bylo opět výživné. Generální ředitel ČT Petr Dvořák se i tentokrát dočkal dalších výtek k fungování České televize. Přesněji dnes od Rady obdržel 25 nových písemných stížností. A na jejich vyřízení dostal v době dovolených “celých” 15 pracovních dní.

Takové nepřiměřené požadavky přitom vzešly od radních, kteří čelí odůvodněným podezřením ze střetu zájmů. Pavel Matocha ani Hana Lipovská však nevidí problém v tom, že Matocha na svém facebooku vzdychá nad tím, že Česká televize neinformuje o tom, že se premiér Andrej Babiš účastnil dobročinného šachového turnaje, který Matocha organizoval. Ani v tom, že Hana Lipovská veřejně přiznává, že si nechává radit od Jany Bobošíkové, která nově kandiduje za Volný blok a opakovaně veřejně podrývá důvěryhodnost České televize.

A tito lidé pak s klidným svědomím po Petru Dvořákovi požadují stále nové písemné odpovědi a veřejné omluvy, i když na to podle zákona o České televizi nemají právo. Jenže předseda Rady ČT Matocha podle svých slov chápe zákon o ČT jinak.

Jako třešničku na dortu si radní Hana Lipovská schovala “technickou poznámku”. Na samém závěru dnešního jednání ostatní informovala o tom, že podala několik trestních oznámení na vrcholný management ČT a členy Dozorčí komise Rady ČT. Bližší informace k tomu už ale neřekla.

Tohle je pokus o rozklad veřejnoprávních médií, jednoho ze základních pilířů demokracie, v přímém přenosu.

Už na podzim ve volbách ale máme všichni obrovskou šanci veřejnoprávní média ubránit. Pojďme společně pomoct změně a pojďme v kontaktní kampani podpořit ty strany, které nemají zapotřebí ničit nezávislá média a které naopak chápou jejich důležitost. Do kontaktní kampaně se můžete zapojit na milionchvilek.cz/chcitozmenit

Do voleb zbývá 78 dní.

Zdroj: Česká televize, iRozhlas

Autor fotky: Petr Topič, MAFRA

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 470 980 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku