Tyto webové stránky používají cookies dle
Zásad ochrany osobních údajů a nakládání s cookies

OK
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

DÍKY, PANE PREZIDENTE: V sobotu si republika připomene Václava Havla

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Už deset let si 18. prosince připomínáme smutné výročí úmrtí Václava Havla. Myšlenky a hodnoty, které jsou s ním neodmyslitelně spojeny, jsou však stále aktuální a platné. A to navzdory mnohým snahám o jejich diskreditaci. Letos je to již deset let, kdy nás dramatik, filozof a ikonický prezident opustil. Hesla jako “Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí” v nás ale v těchto náročných letech stále velmi silně rezonují.

Připomeňme si našeho prvního českého prezidenta společně. V sobotu 18. prosince proběhnou na různých místech republiky happeningy připomínající jeho odkaz. Na Jungmannově náměstí v Praze bude stát od 9:00 do 20:00 instalace pracovny Václava Havla. Zastavte se na pár minut uctít život člověka, který se významnou měrou zasloužil o pád komunistického režimu u nás a o to, že zde dnes máme možnost svobodné volby. Poslechněte si tam vzkaz, který nám prezident Havel nechal na záznamníku, nebo na oplátku napište vzkaz jemu.

Podívejte se, kde ve Vašem okolí se koná akce na Havlovu počest a přijďte mu vzdát hold.

Letos jsme ve volbách udělali další významný krok směrem k posílení demokratické společnosti. Poprvé jsme si do poslanecké sněmovny nezvolili komunisty, a podporou demokratických stran jsme zabránili tomu, aby nám dál vládl bývalý agent STB. Ten ale už teď pokukuje po místě, které do roku 2003 zastával právě Václav Havel. Prezidentské volby nás čekají už za rok a pár týdnů. A společně v nich můžeme navázat na to, co jsme letos započali. Nebudeme hledat nového Václava Havla. Budeme ale hledat někoho, kdo se, podobně jako on, bude snažit naši společnost spojovat.

Pokud i Vy chcete v našem čele demokratického prezidenta nebo prezidentku, podepište na místě 18. prosince výzvu POTŘEBUJEME PREZIDENTA. Nebo se pod ni svým podpisem připojte už teď na www.potrebujemeprezidenta.cz.

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 542 102 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku