Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Připojte se ke stovkám
dobrovolníků po celé republice

Zapojte se do kontaktní kampaně
a staňte se součástí změny!

Kampaň v ulicích už běží a pokračovat budeme až do voleb 8. A 9. října. Přidat se můžete hned teď. Není se čeho bát. Je jen na Vás, kolik času kampani věnujete. Po registraci Vám zavoláme, vše Vám vysvětlíme a poskytneme Vám materiály. Také Vás propojíme s ostatními dobrovolníky ve Vašem okolí, se kterými můžete vyrazit do ulic společně.

Co je to kontaktní kampaň

Kontaktní kampaň je nejefektivnějším způsobem, jak s lidmi komunikovat o politice. Budete v kontaktu s lidmi přímo na ulici. Sami nebo v menších skupinkách budete s lidmi mluvit o jejich názoru na politiku a současnou situaci. Nejde o to lidi přemlouvat a říkat jim, koho mají volit. Chceme navázat dialog a představit volbu demokratických bloků jako rozumnou cestu ke změně. A zapojit se můžete podle Vašich časových možností tak, aby Vám to vyhovovalo.

Jdu do toho!

Kolik mi kampaň zabere času?

Přihlásit se do kontaktní kampaně může znít hodně závazně. Opak je ale pravdou. Můžete se zapojit tak moc a na tak dlouho, jak Vám to bude vyhovovat. Máte půlhodinky čas, než se sejdete s kamarády? Super, vezměte s sebou několik letáků a zatímco na ně čekáte, pobavte se s pár lidmi o volbách. Máte volno každé úterý odpoledne po práci? Nebo třeba máte chvilku jednou za dva týdny? To, kdy a na jak dlouho se zapojíte, je opravdu jen na Vás. A každá chvilka se počítá!

Jdu do toho!

Netroufnu si jít sám/sama. Můžu se k někomu přidat?

Jasně! Po registraci se s Vámi spojíme a propojíme Vás s ostatními dobrovolníky ve Vašem okolí. Komunikovat můžete přes společnou WhatsApp konverzaci dobrovolníků z Vašeho kraje nebo ve skupině na Facebooku, kde jsou dobrovolníci z celé republiky. A k dispozici Vám budou taky místní koordinátoři a samozřejmě tým Milionu chvilek. Vyrazit ale můžete i se svými kamarády, partnery či partnerkami, sourozenci, kolegy, spolužáky... čím víc nás bude, tím lépe. A opravdu se není čeho bát. Budete mít od nás k dispozici tipy a triky jak s lidmi mluvit, veškeré materiály a budeme taky pravidelně v kontaktu.

Jdu do toho!

Kde seženu materiály?

Všechny materiály Vám po registraci pošleme, nebo si je můžete vyzvednout na jednom z výdejních míst. Ty máme po celé republice. A pokud víte ve svém okolí o kavárně, restauraci, obchodu nebo třeba stánku, který by se výdejním místem mohl stát (nebo takové místo máte sami k dispozici), můžete nové výdejní místo zaregistrovat TADY. Všechny materiály a potřebné informace najdete po registraci taky přehledně na našem Rozcestníku.

Jdu do toho!

Je mi nepříjemné mluvit s lidmi na ulici. Můžu se i tak zapojit?

Určitě! Abychom mohli být se všemi kontaktními dobrovolníky ve spojení a abychom jim mohli posílat všechny materiály, potřebujeme i pomocníky na “demokratickou linku” nebo na balení balíčků pro ostatní dobrovolníky. Budeme tedy rádi, když se zaregistrujete i tak :) a třeba se postupně osmělíte vyjít i do ulic. Není to žádná věda a opravdu se není čeho bát. Úvodní nervozita rychle opadne, lidi jsou vesměs milí, i když se s nimi třeba ne na všem shodneme a je to vlastně fajn zkušenost. Fakt! Sami do ulic pravidelně vyrážíme. A navíc můžete jít i ve skupině s kamarádem, nebo někým z dalších dobrovolníků! :)

Jdu do toho!

Proč se zapojit ještě dnes?

Volby v říjnu budou přelomové a zásadně ovlivní směřování naší země. Tuhle jedinečnou šanci na změnu nesmíme propásnout. Zbavme se premiéra a vlády, která ničí naši zemi. Podpořme strany, které se zavázaly s tímhle vším skoncovat a ctí demokratické principy. Pomozme demokratickým koalicím k vítězství ve volbách. Rozhodnout může tentokrát opravdu pár hlasů a kampaně populistů a antikampaně dezinformátorů jsou už teď v plné síle. Pojďme je vyvážit naší kontaktní kampaní!

Jdu do toho!

S kým se mám v ulicích bavit? Nechci nikoho přesvědčovat…

To chápeme. Komu dáme svůj hlas, je svobodná volba každého z nás. Proto nebudeme nikoho přemlouvat. Budeme mluvit s lidmi o politické situaci a o blížících se volbách. Nabídneme cestu ke změně. Budeme mluvit především s těmi, kteří ještě neví, koho volit, volby neřeší, nebo volit nechodí, protože jsou zahlceni starostmi a nemají čas. Právě tyto lidi musíme nadchnout pro změnu. A kontaktní kampaň je tou nejlepší cestou. Díky ní společně dovedeme k říjnovým volbám co nejvíce voličů demokratických koalic (Piráti+STAN a SPOLU) a otevřeme tak cestu k tolik potřebné změně.

Jdu do toho!