Info

Jak Babiš k majetku přišel

04.12.2018

Podíl v Agrofertu v hodnotě 368 milionů koupil Babiš za 2,5 milionu. Za vlády Zemana.


Víte, jak Babiš k majetku přišel? Jednoduše.

Do roku 2000 si vydělal 8 milionů korun, za které pak koupil půlku Agrofertu s hodnotou kolem 4000 milionů. Jo. Fakt .Tak např. 10% podíl v hodnotě 368 milionů si koupil od státní Spolany za pouhé 2,5 milionu korun. Tomu se říká kumšt. Nebo korupce? Kdo z Vás by to nekoupil? Tohle vypadá skoro jako tunel třicetiletí, ne? Aneb jak Kmotr všech kmotrů vyhrál volby s heslem, že s kmotry zatočí. Šiřte dál, tohle by měl vědět každý Čech!

ČLÁNEK ZDE. Reportáž ZDE.Jak Babiš k majetku přišel II. - pokračování.

Nejenže Babiš, který do roku 2000 vydělal 8 milionů, nakoupil skoro poloviční podíl v Agrofertu (který měl tehdy hodnotu minimálně 3680 milionů), ale navíc to vypadá, že už v polovině devadesátých let pomohl ukrást Agrofert slovenskému Petrimexu.

Babiš byl tehdy manažerem Petrimexu (ten byl 100% vlastníkem firmy Agrofert) a spolupodílel se na navýšení základního jmění Agrofertu takovým způsobem, že Petrimex o Agrofert přišel, o čemž se vedení Petrimexu dozvědělo až 2 měsíce poté. Základní jmění navýšila švýcarská společnost O.F.I., za níž podle Babiše stojí jeho spolužáci. Reálně ale nikdo neví ani jedno jméno.

O navýšení základního jmění Agrofertu prý rozhodli 3 z 5 členů představenstva: Andrej Babiš, jeho přítel Anton Rakický a Elena Trenčianská. Jenže Elena Trenčianská na jednání Agrofertu zřejmě nebyla. V té době totiž odjela na služební cestu do Anglie. Pokud by to tak bylo, šlo by navíc o další podvod - představenstvo by nebylo usnášeníschopné.

Takže? Dva kamarádi v představenstvu Agrofertu (vyslanci Petrimexu) dovolili jiným Babišovým kamarádům (OFI) navýšit jmění Agrofertu takovým způsobem, že vyšachovali původního 100% vlastníka Petrimex ze hry. Unesli mu firmu. A ještě zfalšovali zápis. Petrimex to hnal k soudu. Žalobce však propásl lhůtu k podání žaloby o tři dny. To je ale nešťastná náhoda Chápete to??? Opravdu máme premiérem člověka, který se chová jako mafián?

ČLÁNEK ZDE. Reportáž ZDE.


POCHOD ZA SLUŠNÉ ČESKO -> DEMISI!

17.11.2018
Události zašly příliš daleko. Chceme demisi trestně stíhaného premiéra! Protestní pochod Prahou začne v sobotu 17. listopadu ve 14:30 na HRADČANSKÉM náměstí. Odtud půjdou desetitisíce lidí přes Národní třídu na STAROMĚSTSKÉ náměstí, kde od 16:00 začne hodinová demonstrace. Chceme žít v normálním slušném státě, ne v Palermu. Chceme slušné Česko. A chceme Demisi! Přijďte dát najevo svůj názor. Bez nás totiž skutečná změna nikdy nenastane!


Oslava 100 let republiky na Václaváku - 28. 10. 2018

28.10.2018

Pozn. "MLUVENÍ" začíná v 11:18 záznamu. Do té doby běží připomínka uplynulých 100 let ve 100 fotografiích nazvaná "Je to náš příběh".

********************************************************************

Největší oslava 100 let republiky se uskutečnila v neděli 28. 10. od 19:18 na Václaváku! Uspořádali ji sami občané (Milion chvilek pro demokracii). Jejím cílem bylo zhodnotit odkaz uplynulých 100 let, pravdivě pojmenovat současnost a zamyslet se nad vizí, kudy by se měla ubírat naše budoucnost. Akce se konala v tu samou chvíli jako udělování státních vyznamenání a rozhovor s premiérem a prezidentem. Svým připomenutím masarykovského étosu tak vytvořila důstojnou protiváhu poněkud rozpačité či dokonce nedůstojné skutečnosti, že v čele našeho státu v současnosti stojí lidé, kteří to nejlepší z odkazu naší historii a našich velkých osobností pošlapávají.

********************************************************************

Na oslavě vystoupili tito lidé s těmito tématy:

SEKCE MINULOST

0) MIKULÁŠ MINÁŘ (předseda spolku Milion chvilek pro demokracii) - Zahájení: jaký je smysl této akce

1) stoletá pamětnice VLASTA ŠRŮTKOVÁ - Přání republice

2) MICHAL STEHLÍK, historik - Živý odkaz první republiky

3) GIPSY.cz - hudební vstup

4) JIŘÍ PADEVĚT, nakladatel - Jak po Václaváku kráčely dějiny

5) PETR PITHART, bývalý předseda vlády - Opusťme již mentalitu oběti

 

SEKCE SOUČASNOST

6) ŠIMON PÁNEK, ředitel Člověka v tísni - Význam občanské společnosti pro kvalitu demokracie

7) TOP DREAM COMPANY - hudební vstup

8) DANIEL KROUPA, filosof - Zhodnocení současné situace

9) BENJAMIN ROLL + MIKULÁŠ MINÁŘ, Milion chvilek pro demokracii - Tři špejle - Tři pilíře demokracie - Tři hodnoty

10) PAVEL JUNGWIRTH (vědec) - Prohlášení Učené společnosti

11) DOMINIK HAŠEK, dominátor - Hrdinové českého sportu

12) JAN GREGAR + ONDŘEJ KOUTSKÝ (Festival svobody + Institute for Democracy 21) - Hlasování Klíčové otázky pro Česko

 

SEKCE BUDOUCNOST

13) TOMÁŠ KLUS A JEHO CÍLOVÁ SKUPINA - hudební vstup

14) TOMÁŠ SEDLÁČEK, ekonom - ČR plus minus 100 let

15) BOHUMIL KARTOUS, expert na vzdělávání - Budoucnost českého školství

16) JAN PIŇOS, ekoloh - Ekologické výzvy budoucnosti

17) MAREK ORKO VÁCHA, kněz - Poselství mladým lidem SEKCE MOJE VIZE ČR za 100 vteřin

18) KAREL KOVÁŘ (KOVY) - Youtuber

19) TRANG DO THU - vietnamská bloggerka (asijatka.cz)

20) MONIKA MIHALIČKOVÁ - bývalá romská poslankyně

21) KATEŘINA MOROZOVÁ - handicapovaná střihačka

Hymnu zazpívala zpěvačka s neuvěřitelným hlasem - HANA ULRYCHOVÁ

Instrumentální verzi hymny zahrál na závěr OKAMŽITÝ FILMOVÝ ORCHESTR Varhana Orchestroviče Bauera.

********************************************************************

Záznamy jednotlivých řečníků najdete na: http://bit.ly/100LET_RECNICI


Tichý protest na podporu Olega Sencova

28.08.2018

Dne 28. 8. 2018 se před ruskou ambasádou v Praze uskutečnil tichý protestní pochod na podporu ruského ukrajinského filmaře a politického vězně Olega Sencova, který 14. května 2018 zahájil v ruském vězení časově neomezenou hladovku za propuštění všech ukrajinských politických vězňů na území Ruska.

Protestní pochod trval 107 minut a symbolizoval tak 107 dní, po které Sencov hladovku k 28/8 držel.

Pochod měl připomenout také odvahu "osmi statečných", kteří 25. 8. 1968 protestovali v Moskvě na Rudém náměstí proti okupaci Československa, stejně jako fakt, že o 50 let později byli na stejném místě zatčen jejich potomci.

Protest organizovalo Divadlo CONTINUO ve spolupráci s hnutím Milion chvilek pro demokracii.

Co je třeba nečíst a nekupovat

21.07.2018

Peníze z prodeje výrobků těchto firem jdou do kapsy jedinému vlastníkovi – Andreji Babišovi. Tyto peníze mu umožňují rozšiřovat vliv a kupovat si krok za krokem celou republiku i přízeň voličů. Nepodporujme to. Pro majitele chytrých telefonů existuje aplikace „Bez Andreje“, která Vám snadno a rychle napoví, zda je daný výrobek od Babiše. Stejně tak je důležité nekupovat Babišovy tiskoviny, neboť v nich probíhá velmi sofistikovaná ideologická manipulace. V těchto novinách samozřejmě není pouze propaganda, ale právě to je ten problém – veškerý normální obsah slouží jako fíkový list a má budit dojem normálních novin. Podrobná analýza však ukazuje, že o jistých tématech se nepíše či se o nich informuje tendenčně, funguje autocenzura i editorská politika, informuje se disproporčně a občas i vyloženě „na zadání“. Premiér zkrátka vlivná média vlastnit nemá. Samozřejmě je však žádoucí kriticky sledovat, co se „v Babišovinách“ píše.


TROCHU MOC VÝROČÍ NA JEDEN DEN

27.06.2018


  • 27. 6. 1948 - násilné sloučení ČSSD s KSČ
  • 27. 6. 1950 - popravena Milada Horáková
  • 27. 6. 1968 - vydán manifest Dva tisíce slov
  • 27. 6. 1991 - Území ČSR opustil poslední sovětský voják
  • 27. 6. 2018 - Zemanem jmenována vláda trestně stíhaného agenta StB s podporou KSČM a ČSSD. SPD v aktivní záloze.

POSLEDNÍ SLOVA MILADY HORÁKOVÉ

27.06.2018

Dnes, 27. 6. 2018 byla jmenována polokomunistická vláda trestně stíhaného agenta StB v obrovském střetu zájmů. Spolupodílí se na ní také Miloš Zeman, ČSSD a komunisté. Stalo se tak v symbolický den: 70 let od násilného sloučení ČSSD s KSČ; 68 let od popravení Milady Horákové; 50 let od vydání manifestu 2000 slov a 28 let od chvíle, kdy české území opustil poslední sovětský voják. Nová vláda je popřením dosavadního porevolučního vývoje. Začíná „Druhá republika“. Komunisté jsou znovu u moci. Co k tomu říct? Ale hlavně – co s tím dělat?

Identita našeho národa, naše „KDO JSME“ se tvoří tím, jaký příběh o sobě vyprávíme. Tvoří se tím, jaký postoj zaujímáme k významným osobnostem a událostem našich dějin. Naše nejlepší národní hodnoty a odkaz malých i velkých hrdinů naší historie jsou dnes zcela vědomě a cíleně popravovány a poplivávány. A to našimi předními představiteli. Je to nekonečně smutné a nebezpečné. Začínají staro-nové pořádky. My ale nesmíme rezignovat. Musíme bojovat – právě kvůli tomu, že oběti tolika skvělých žen a mužů nás zavazují nést jejich pochodeň dál. Musíme učinit vše pro to, aby jejich oběti nebyly zbytečné. Co můžeme dělat? Na to dnes nelze odpovědět ničím lepším než dopisem, který napsala Milada Horáková jen několik hodin před svou popravou...


Čapí hnízdo snadno a rychle - přehledná historie a vyvrácení Babišových mýtů

22.06.2018

Dříve než si pan premiér zruší vlastní trestní stíhání, stojí za to seznámit se se všemi podstatnými fakty, která jsou o případu Čapí hnízdo známa. Kauza se táhne už několik let a řeklo se toho kolem ní mnoho. Shromáždili jsme proto známé informace včetně Babišovy obhajoby na jedno místo, aby to bylo vše přehledně před námi.

Proč Babiš o čapáku prokazatelně lhal a jak moc mu lze věřit jeho "obhajobu", to ať posoudí každý sám.


Andrej Babiš nepřišel na vlastní tiskovou konferenci. Utekl před „demonstranty“.

17.06.2018

 

Dne 17. 6. 2018 odehrála se v Lánech podívaná zajímavá, podivná a legrační.

Trestně stíhaný designovaný premiér České republiky přijel poobědvat do Lánů meruňkové knedlíky s panem prezidentem a probrat příští podobu vlády. Svůj nesouhlas se vznikem této vlády vedené agentem StB a závislé na komunistech přišlo do Lánů pokojně vyjádřit asi 15-20 lidí. Tato masa stačila k tomu, aby dostal Babiš takový strach, že raději utekl z lánského areálu boční brankou a nedostavil se na vlastní tiskovou konferenci, na níž na něj skoro 2 hodiny čekalo asi 15-20 novinářů.

Tiskové konference se proto ujal spolek Milion chvilek pro demokracii, který Babišovi do Lán přinesl "závěrečné vyúčtování" petice Za slušného premiéra, již podepsalo za 100 dní téměř 260 tisíc lidí.

PODÍVEJTE SE TÉŽ NA INTERVIEW NA MÍSTĚ ČINU ČI NA MINI-FOTOGALERII


DEEP TALK: Ani ne tak vypůjčil jako vykradl

11.06.2018

 

Vrcholné 2 minuty z hodinového "deep talku" Petr Ludwiga s předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem. O tom, proč je Babiš možná největším ohrožením pro demokracii od revoluce i o tom, proč by se právě nyní měli Češi začít zajímat o to, co se děje, a aspoň něco malého s tím dělat. Podívejte se na upoutávku o tom, jaké to je když Vás vykrádá premiér, anebo rovnou na CELÝ ROZHOVOR.


Je třeba změnit životosprávu - Martin Jaroš

08.06.2018

S výjimečným projevem vystoupil na demonstraci 5. 6. Martin Jaroš. Zdůraznil, že ještě důležitější než jen protestovat proti nepříjemným pupínkům na pubertální tváři České republiky (Babiš, Zeman) je změnit jednu z příčin tohoto stavu: celou životosprávu. Je třeba demonstrovat za politiky, kteří budou schopnější a lepší než Babiš, ale kteří budou zároveň ctít demokratické hodnoty.

S tímto postojem se zcela ztotožňujeme. To, že kritizujeme Babiše, neznamená, že bychom chtěli obhajovat chyby minulých vlád a politiků. Minulé garnitury, některé strany a někteří politici jsou součástí našeho problému a jednou z příčin Babišova vzestupu. Porazit ho mohou jen politici lepší než on.

Přesto si stojíme za tím, že jsme pozvali na pódium i zástupce šesti parlamentních demokratických stran: STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Piráty, ČSSD, ODS. Nikoli proto, že bychom souhlasili se vším, co tyto strany v minulosti udělaly, a se všemi lidmi, kteří v nich jsou, ale proto, že se v této kritické situaci hlásí k demokratickým hodnotám a principům. Na pódiu stálo 6 politiků ze 6 stran naráz. Ukázali tak, že v tom podstatném - obraně demokratických principů - se shodují. A také jsme jim dopředu řekli, že nechceme, aby to zneužili k agitaci pro svou stranu. O tom, co řekli, si každý může udělat názor sám. My jsme jim dali prostor i přes to, že některé strany nesou spoluvinu za bídu současné situace a že by se měly zásadně obnovit, pokud mají být znovu důvěryhodné. Vážíme si i toho, že za ČSSD přišel senátor Dienstbier jako důkaz toho, že ne všichni socialisté se chtějí paktovat s Babišem. Jestli takový postoj v ČSSD převáží se dozvíme již brzy – 15. 6. 2018.

 

Podívejte se také na jednotlivé záznamy všech vystupujících.


Jednou provždy děkujeme!

06.06.2018

 

DÍKY ZA VAŠE CHVILKY PRO DEMOKRACII!

V úterý 5. 6. demonstrovaly v Praze a ve více než 100 dalších obcích ČR tisíce lidí jednoduchou věc: "Nebudeme přijímat nepřijatelné. Říkáme jednou provždy ne stínům komunismu. Jsme ochotni demokracii bránit." Tito lidé nedemonstrovali proti výsledku voleb. Demonstrovali proti chování vítězů voleb. Protest proti hanebnému chování je totiž svrchovaný demokratický akt...


Premiérem se stal trestně stíhaný agent STB. Už zase.

06.06.2018

 

Včera byl naším premiérem opět jmenován trestně stíháný agent StB, krycí jméno Bureš.

Na zdraví svých dětí a na svou čest slíbil, že bude dodržovat Ústavu a zákony naší země a plnit předvolební sliby.

Připomeňme si proto nyní pár předvolebních slibů, ať víme, co nás čeká...

 


Demonstruj jako Chuck Norris!

05.06.2018

Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M). Chceme slušného premiéra a slušnou vládu! Pojďme to říct v úterý 5. 6. v 18:00 v Praze i po celé ČR - den předtím, než bude Babiš podruhé jmenován premiérem! Petici za odstoupení Babiše podepsalo 250 000 lidí. Deset dní před tím, než nejspíš vznikne nová vláda (15. 6.), má smysl vyjít ven a dát najevo nesouhlas. Teď je nejvyšší čas se ozvat. Teď ještě můžeme něco změnit!

Autor videa: Michal Orsava - https://www.youtube.com/user/OrsavaMichal


Jednou provždy NE KOMUNISTŮM - Praha - celý záznam

05.06.2018

 

Kompletní záznam pražské demonstrace, kterou uspořádalo hnutí Milion chvilek pro demokracii.

V úterý 5. 6. demonstrovaly v Praze a ve více než 145 dalších obcích ČR tisíce lidí jednoduchou věc: "Nebudeme přijímat nepřijatelné. Říkáme jednou provždy ne stínům komunismu. Jsme ochotni demokracii bránit." Tito lidé nedemonstrovali proti výsledku voleb. Demonstrovali proti chování vítězů voleb. Protest proti hanebnému chování je totiž svrchovaný demokratický akt.

Den poté byl podruhé jmenován premiérem ČR trestně stíhaný agent StB, krycí jméno Bureš.

Podívejte se také na jednotlivé záznamy všech vystupujících.

Jednou provždy Prachatice

Jak zachraňovali demokracii


Pokličkový protest

29.05.2018

 

Na němou demonstraci 22. 5. navázal protest hlasitý – pokličková demonstrace zvoníci na poplach proti nastávající vládě estebáků a komunistů.

Podívejte se také na záběry z průvodu před Úřad vlády

Pokličkový protest v Náchodě

Pokličkový protest v Hranicích na Morav


Andrej Babiš rezignoval! Nebo ještě ne?

27.05.2018

Ukázka toho, jak daleko došla a jak hluboko klesla politická situace v ČR. Tolerujeme nepřijatelné, zvykli jsme si na ostudné, nenormální se stává normálním.

Za náš spolek můžeme říct, že dokud bude Babiš premiérem, budeme mu chodit připomínat, že to je ostuda, hanba, že to není normální a že by měl odstoupit.

Je čas začít jednou provždy hájit a naplňovat hodnoty pravdy, svobody, odpovědnosti, demokracie. Bez těchto hodnot se totiž nedá pořádně žít. Přijďte se za ně postavit 5. 6. 2018 na náměstí či náves Vaší obce.


Němá demnostrace / debata – videosestřih

22.05.2018

Delší verze

V úterý 22. 5. 2018 v 18:00 se uskutečnila v Praze a na dalších místech po celé ČR unikátní "Němá demonstrace" proti Andreji Babišovi. Jejím cílem bylo poukázat na Babišův strach z veřejné diskuse s občany. ..Babiš - politický podnikatel

08.05.2018
Do politiky nechtěl, spolupracoval jen s hodnou StB a inspiroval se v Gruzii: Stačí mít média, moře peněz, nějaké ty společenské tváře a vítězství je jisté...


Oběť spiknutí

15.04.2018
Druhé video z naší dílny je na světě! ;) Jedním z důvodů, proč jsme se pustili do Andreje Babiše celkem zostra a proč požadujeme jeho rezignaci, je jeho neochota a neschopnost čelit kritice. Místo aby svým kritikům, kteří ukazují na množství jeho kauz a problémů, zalepil ústa věcnou argumentací, pádnými důvody a konkrétními fakty, tak neustále zatlouká, zatlouká, zatlouká, vykrúcá, vykrúcá, vykrúcá. A někdy by se snad dalo i říct: lže.


Ovládnutí státní správy a marketingová vláda

28.03.2018
PRVNÍ VIDEO Z NAŠÍ DÍLNY jsme věnovali Babišovým snahám ovládnout státní správu!

Andrej Babiš vyhrál volby i díky krásnému heslu "MAKAT A NEBLÁBOLIT". Co to ale znamená v praxi?