Facebook
Instagram
YouTube
Xko
|
EN
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Proběhlo druhé čtení korespondenční volby

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

V minulém týdnu se uskutečnilo druhé čtení korespondenční volby, které bylo doprovázeno hodinami obstrukcí ze strany opozičních hnutí. Po téměř 20 hodinách čistého času jednání a dvou jednacích dnech bylo v pátek odpoledne druhé čtení schváleno.

Ve druhém čtení byly načteny již předem známé pozměňovací návrhy, ke kterým přibyly další z pera poslance Radka Vondráčka (ANO). Ten navrhl, aby korespondenční hlasování bylo omezeno pouze na určitý druh voleb a zároveň navrhl, aby byla platnost korespondeční volby posunuta až na 1. ledna 2026, nikoliv na 1.ledna 2025 jak navrhovala vládní koalice.

Opozice se domnívá, že se žádných obstrukcí nedopustila a pouze usilovala o to, aby nedošlo k zmrzačení volebního systému, jak řekla Alena Schillerová, která takto označila korespondenční volbu na začátku pátečního jednání.

Doufejme, že třetí čtení, které se možná uskuteční ještě tento měsíc, už bude věcné a nebudou jej pronásledovat hodiny nekonečných obstrukcí, kterých bude opozice zneužívat pro prezentování svých politických postojů, jež s korespondenční volbou nijak nesouvisí.

Zapojte se a proměňte slova v činy ještě dnes

Podepište výzvu

Přidejte se k 543 395 demokratům, kteří podepsali naši výzvu.

Akční centrum

Zjistěte, jakým způsobem se můžete zapojit právě Vy.

Darujte

Darování je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se můžete zapojit hned teď.

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku